Gadżety dla poszukiwacza metalu

Gadżety dla poszukiwacza metalu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby móc zajmować się tą niecodzienną aktywnością, jaką jest poszukiwanie metali szlachetnych, przede wszystkim uzyskać stosowną zgodę od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Nie obejdzie się również bez zakupu nowoczesnego sprzętu w postaci detektora, który wytwarza silne pole magnetyczne przenikające w głąb ziemi. Ten podstawowy ekwipunek warto zawsze uzupełnić o szereg funkcjonalnych akcesoriów.

Porządna torba to tylko jeden z przydatnych elementów 

Głównym gadżetem idealnym dla poszukiwaczy drogocennych metali jest pojemna torba na ramię przeznaczona do przechowywania znalezionych obiektów. Zaleca się wybór modelu z wytrzymałym, dosyć szerokim paskiem materiałowym, płaską kieszonką wewnętrzną na drobne przedmioty i solidnym zamkiem błyskawicznym. Oprócz tego jako dodatek do głównego wyposażenia z pewnością sprawdzą się magnesy neodymowe, pozwalające na łatwe znajdowanie metali w akwenach wodnych – np. jeziorach, rzekach czy stawach. Ich ogromną zaletą jest ponadprzeciętnie duża siła przyciągania. Zazwyczaj mocuje się je do liny przywiązanej do dużego wędziska.

Kolejne wartościowe akcesorium to energooszczędna latarka czołowa LED o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne i regulowanym stopniu skupienia wiązki światła. Okaże się ona wprost nieoceniona w trakcie poszukiwań prowadzonych po zapadnięciu zmroku. Pozostałe warte uwagi elementy to m.in.: profesjonalna uprząż do mocowania detektora na pasie (z naturalnej skóry), poręczna saperka ze stali nierdzewnej do kopania w ziemi, sito do przesiewania gleby oraz zestaw zasilający do wykrywacza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*