close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Domowy sprzęt stomijny — jakie produkty wybrać podczas zakupów?

Stomia jest uzyskanym chirurgicznie celowym połączeniem jelita grubego, jelita cienkiego bądź moczowodu ze skórą. Taki zabieg wykonuje się w przypadku nieprawidłowej pracy układu pokarmowego i wydalniczego, co często jest konsekwencją np. przebytego nowotworu jelita grubego. Sprawdź, jakie produkty są niezbędne dla osób ze stomią.

Worki stomijne

Podstawowym sprzętem dla osób ze stomią są specjalne worki, które są przeznaczone do zbierania kału i moczu. Na stronie https://www.oddychasz.pl/Sprzet-stomijny-c151 można znaleźć różne rodzaje tego typu produktów, co pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb pacjenta. Przykładowo worki do urostomii służą do odprowadzania moczu. Ponadto można wyróżnić modele jedno- i dwuczęściowe, a także otwarte i zamknięte.

Akcesoria

Do prawidłowego korzystania z worków stomijnych niezbędne jest wyposażenie się również w podstawowe akcesoria. Płytka stomijna pomaga w przymocowaniu worka do ciała, a także zabezpiecza skórę przed kontaktem z wydzielinami ze stomii. Z kolei specjalne pierścienie służą do uszczelniania przestrzeni między stomią i przylepcem. Warto także zwrócić uwagę na praktyczne produkty dodatkowe np. paski mocujące i stabilizujące do worków.

Środki do pielęgnacji

W ekwipunku osoby ze stomią powinny pojawić się również odpowiednie środki do pielęgnacji. W asortymencie sklepu online Oddychasz.pl można znaleźć m.in. zmywacze do oczyszczania i pielęgnacji skóry, która może mieć kontakt z treścią jelitową bądź moczem. Ponadto warto pomyśleć o zakupie pasty stomijnej, która może dodatkowo zabezpieczyć przed wyciekiem zawartości worka na skórę.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × 1 =

Story Page