Typy worków jakie można zastosować w swoim odkurzaczu

Typy worków jakie można zastosować w swoim odkurzaczu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacze workowe są najchętniej wybieranymi urządzeniami tego typu. Decyduje w dużej mierze atrakcyjna cena sprzętu, ale także ciekawy design, który można dopasować do kolorystyki wnętrza, czy wysoka efektywność. Stąd też ich popularność nie zmniejsza się z biegiem czasu. Worki, które stosuje się w tych urządzeniach, są szczelne, dzięki temu alergicy mogą bezpiecznie z nich korzystać. A jakie ich typy dostępne są w sklepach?

Papierowe lub syntetyczne

Te pierwsze są zdecydowanie tańsze, ale też delikatniejsze. Jeśli odkurzacz wciągnie coś ostrego, na przykład pinezkę, czy kawałeczek szkła, może się okazać, że przetną worek. To z kolei spowoduje przedostawanie się zanieczyszczeń do pomieszczenia. Wprawdzie odkurzacze zaopatrzone są także w dodatkowe filtry, ale nie będą one w stanie zadziałać skutecznie, jeśli dziura będzie spora. Jeśli użytkownik ma przypuszczenie, że doszło do takiej sytuacji, niezbędna jest natychmiastowa wymiana. Egzemplarze wykonane z syntetycznych surowców poradzą sobie z takimi zanieczyszczeniami dużo lepiej. Są one nieco droższe, ale z kolei bardziej odporne.

Jedno lub wielorazowe

Te standardowe kupuje się po kilka sztuk, a po napełnieniu wyrzuca razem z zawartością. Na rynku dostępne są także worki wielokrotnego użytku do odkurzaczy. Po ich zapełnieniu śmieci się opróżnia. Można je następnie uprać w pralce i wykorzystać po raz kolejny. Ich cena jest wyższa od tych tradycyjnych, jednorazowych, ale za to eliminuje się problem ciągłego dokupowania kolejnych. Poza tym poleca się je do odkurzaczy profesjonalnych, także tych wykorzystywanych w budownictwie, czy przemyśle. Przede wszystkim ze względu na wytrzymałość oraz wysoką efektywność filtracji najdrobniejszych zanieczyszczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*