Co robić, aby zachować zdrowy uśmiech?

Co robić, aby zachować zdrowy uśmiech?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie zdrowego uśmiechu może być łatwe, jeśli zastosujesz się do kilku prostych kroków. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i regularnym wizytom u dentysty, możesz cieszyć się jasnym i zdrowym uśmiechem przez długie lata. O czym warto pamiętać, aby zachować zdrowy uśmiech?

Zadbaj o regularne mycie i nitkowanie zębów

Powinieneś myć zęby dwa razy dziennie, rano i wieczorem, pastą z fluorem. Po szczotkowaniu należy przepłukać zęby wodą, a następnie przynajmniej raz dziennie nitkować zęby. Nitkowanie pomaga usunąć płytkę nazębną z przestrzeni między zębami, do których nie dociera szczoteczka. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj szczoteczki międzyzębowej lub nici dentystycznych, które zakrzywiają się wokół każdego zęba, co zapewnia lepsze czyszczenie.

Pamiętaj o regularnych wizytach u dentysty

Regularnie odwiedzaj swojego dentystę na przeglądy i czyszczenia. Niezależnie od tego, do jakiego specjalisty się udasz stomatolodzy tychy obejrzą Twoje zęby i dziąsła, w razie potrzeby wykonają zdjęcie rentgenowskie, a także usuną kamień nazębny i bakterie znajdujące się na powierzchni zębów. Regularne wizyty pomagają zachować zdrowie jamy ustnej, zapobiegając chorobom dziąseł – które mogą powodować nieświeży oddech – a także próchnicy zębów i ubytkom, jeśli nie są leczone.

Unikaj palenia papierosów

Palenie jest jedną z najbardziej szkodliwych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swoich zębów i dziąseł, ponieważ zwiększa ryzyko rozwoju licznych chorób dziąseł. Jeśli nie możesz rzucić palenia od razu, postaraj się jak najbardziej ograniczyć palenie – nawet jeden papieros mniej dziennie to krok w dobrym kierunku!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*