close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Do jakich celów wykorzystuje się łańcuchy transportowe?

Łańcuchy transportowe to komponenty montowane powszechnie w przenośnikach grawitacyjnych. Są to urządzenia służące do sprawnego relokowania rozmaitych wyrobów z jednego miejsca w drugie. Sprawdzają się również doskonale w procesie załadunku i rozładunku towarów. Znajdują szerokie zastosowanie zwłaszcza w branży spożywczej, elektronicznej, rolniczej, farmaceutycznej, wydobywczej, a nawet ogrodniczej. 

Gwarancja niezawodności procesu technologicznego

Łańcuchy transportowe charakteryzują się przede wszystkim ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję, ponieważ są zazwyczaj wykonane ze stali węglowej, ewentualnie stali kwasoodpornej. Poza tym są mało awaryjne, wytrzymałe na działanie wysokich temperatur i wyjątkowo uniwersalne. Najczęściej wykorzystuje się je w automatycznych redlerach przystosowanych do przenoszenia pasz rolniczych, ziaren zbóż, mączki kostnej i wytłoków pozyskiwanych z roślin oleistych. Oprócz tego stanowią nieodłączny element kolejek podwieszanych, służących do transportowania półtusz wieprzowych czy wołowych (zakłady przetwórstwa mięsnego, ubojnie). Jak by tego było mało, omawiane łańcuchy okazują się wprost nieocenione przy relokowaniu owoców, warzyw, tytoniu, zrębków i kloców drzewnych, węgla, śmieci oraz towarów umieszczonych w kontenerach, pojemnikach bądź drewnianych skrzyniach.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

13 − dziesięć =

Story Page