Ciekawe pomysły na efektowne przejście pomiędzy pokojami

Ciekawe pomysły na efektowne przejście pomiędzy pokojami
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przejście pomiędzy pokojami może być ciekawym akcentem aranżacyjnym. Tradycyjne drzwi coraz częściej są zastępowane bardziej oryginalnymi produktami. Takimi jak skrzydła przesuwne czy szklane przegrody oddzielające poszczególne pomieszczenia. Jeżeli we wnętrzach ma być zapewniona prywatność, montaż drzwi jest wskazany. Zawsze można jednak skorzystać z oryginalnych produktów.

Łagodna granica pomiędzy pokojami

We współczesnych aranżacjach często rezygnuje się z drzwi wewnętrznych. Przejście do kolejnego pomieszczenia jest podkreślone z pomocą wyrazistej ościeżnicy. W tradycyjnie urządzonych wnętrzach granicę pomiędzy pokojami warto podkreślić cegłą lub gipsem ozdobnym. Nowoczesne aranżacje opierają się na minimalizmie, ścianę łączącą pomieszczenia można tam pokryć innym kolorem bądź odcieniem. A jeżeli drugi pokój znajduje się na piętrze, efektownym i praktycznym dodatkiem będą schody strychowe metalowe. Surowy materiał i lekka konstrukcja pasują do stylu nowoczesnego.

A może jednak drzwi?

Nie wszystkie pokoje można zostawić otwarte. Sypialnia czy gabinet w miarę możliwości powinny być oddzielone od reszty mieszkania. W wejściu do takiego pokoju warto wstawić dobrej jakości drzwi drewniane białe lub czarne. Wysokiej jakości materiał pięknie się prezentuje, a oryginalny kolor podkreśli charakter nowoczesnego wnętrza. Natomiast w klasycznych aranżacjach lepiej postawić na spokojniejsze brązy. Rzadziej spotykane, ale bardzo ciekawe pozostają podwójne drzwi wewnętrzne. W zachowaniu wrażenia otwartej przestrzeni pomogą przeszklone skrzydła i jasne ramy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*