• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Proekologiczne sposoby na ogrzewanie domu

Na etapie budowy domu jednorodzinnego trzeba zawsze podjąć wiele ważnych decyzji mających wpływ na późniejszy komfort użytkowania obiektu. Jedną z nich jest bez wątpienia wybór konkretnego systemu grzewczego. Powinien on gwarantować optymalną wydajność – co przekłada się na niższe rachunki – a także  posiadać ekologiczny charakter, czyli nie zanieczyszczać atmosfery szkodliwymi dla zdrowia substancjami. Biorąc pod uwagę powyższe zastrzeżenia, warto rozważyć zamontowanie w budynku mieszkalnym pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych bądź kotła na pellet drzewny.

Energia odnawialna może ocalić świat

Od kilku lat wśród miłośników proekologicznych metod ogrzewania domów prywatnych dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza pompy ciepła. To urządzenia niemal całkowicie bezobsługowe, które pobierają energię cieplną z powietrza, ziemi bądź wód gruntowych, a następnie dostarczają ją bezpośrednio do wnętrz budynku. Co istotne, nie wymagają one czyszczenia i są wyjątkowo ekonomiczne w eksploatacji (pochłaniają do 4 000 zł rocznie). Znakomitą alternatywę stanowią również panele fotowoltaiczne, przeznaczone do zamontowania na dachu obiektu. Zasada ich działania jest bardzo prosta – otóż przekształcają energię z promieni słońca na klasyczny prąd zmienny. Nie potrzebują przy tym zaawansowanej obsługi, wystarczy co jakiś czas usunąć zanieczyszczenia z powierzchni ogniw, a dodatkowo odznaczają się bardzo cichą pracą oraz ponadprzeciętnie długą żywotnością, nawet do 25 lat. Jeśli interesuje nas funkcjonalna fotowoltaika Ruda Śląska to miasto, gdzie działa firma specjalizująca się w zakładaniu tego typu instalacji. Trzecim rodzajem niezwykle ekologicznego systemu grzewczego jest nowoczesny kocioł na pellet ze sprasowanych trocin. Kosztuje on maksymalnie 10 000 zł.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

15 − jedenaście =

Story Page