Jakie czynniki powinieneś uwzględnić podczas projektowania tarasu?

Jakie czynniki powinieneś uwzględnić podczas projektowania tarasu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras to wspaniałe miejsce do relaksu i podziwiania przyrody. Można go również wykorzystać jako przedłużenie przestrzeni życiowej i jest to świetny sposób na zwiększenie wartości nieruchomości. Niezależnie od tego, czy planujesz budowę nowego tarasu, czy renowację istniejącego, istnieje kilka elementów, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas projektowania swojego miejsca.

Planowanie przestrzeni

Planując układ tarasu, zacznij od rozważenia, ile miejsca potrzebujesz i do czego będzie on służył. Jeśli chcesz używać go tylko do jedzenia lub relaksu z przyjaciółmi, to nie będzie trzeba dużo miejsca w ogóle – wystarczy niewielka przestrzeń na stół i krzesła. Z drugiej strony, jeśli planujesz organizować duże przyjęcia lub często zapraszać tam gości, to posiadanie wystarczającej ilości przestrzeni przed domem będzie bardzo ważne. Następnie poszukaj na stronach internetowych, takich jak architaras.pl, różnych inspiracji i zastanów się, czy Twoja przestrzeń jest wystarczająca, aby zrealizować wszystkie plany.

Lokalizacja i orientacja

Tarasy mogą być zlokalizowane po północnej, wschodniej lub zachodniej stronie domu. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, możesz chcieć zorientować swój taras w kierunku południowym, aby uzyskać maksymalną ekspozycję na słońce w ciągu dnia. Należy również wziąć pod uwagę, ile cienia zapewnią inne budynki lub drzewa znajdujące się w danym miejscu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*