close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czym powinniśmy ogrzewać nasze mieszkanie? Rodzaje paliw do wyboru

W naszej strefie klimatycznej zachodzi konieczność ogrzewania domów jednorodzinnych jesienią oraz zimą. Służą do tego celu rozmaite paliwa – zarówno stałe, jak i płynne czy gazowe. Różnią się one pod względem kaloryczności i kosztów eksploatacji, dlatego dokonanie ostatecznego wyboru powinno być poprzedzone długim zastanowieniem. Jeśli interesuje nas dobry skład opału Tczew jest miastem, w którym taka firma funkcjonuje z powodzeniem od wielu lat. 

Komfort użytkowania i rozsądna cena to najbardziej pożądane cechy

W kategorii paliw grzewczych na szczególną uwagę zasługuje węgiel kamienny, a także jego odmiany – np. ekogroszek, kostka, miał czy koks. Wszystkie wymienione materiały charakteryzują się bowiem całkiem niezłą wartością opałową, a tym samym satysfakcjonującą wydajnością w okresie zimowym. Godne polecenia jest ponadto tradycyjne drewno sezonowane pozyskane z gatunków liściastych. Emituje ono znikomą ilość dwutlenku węgla i tlenku siarki do atmosfery, nie kosztuje zbyt dużo, a na dodatek pozostawia po sobie popiół przydatny w ogrodzie. Oto inne wartościowe paliwa:

– ekologiczny pellet drzewny – występuje w formie granulatu wyprodukowanego z trocin i zapakowanego w poręczne worki, 

– gaz ziemny – gwarantuje maksymalną wygodę z powodu bezobsługowej eksploatacji, 

– lekki olej opałowy – uniezależnia nas od sieci gazowej i nie stwarza zagrożenia wybuchem.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jedenaście − siedem =

Story Page