close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Bydgoszcz – dlaczego warto odwiedzić to miasto?

Kiedy wybieramy miejsca w Polsce, które warto zobaczyć, koniecznie rozważmy Bydgoszcz! Jest to miejsce pełne rozmaitych atrakcji, które będą odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niewątpliwie głównym atutem jest Wyspa Młyńska – to urzekający, zielony obszar umiejscowiony na Starym Mieście.

Bydgoszcz: wyspa relaksu, sztuki i historii

Wyspa Młyńska to przestrzeń, pozwalająca na relaks – w formie aktywnej, ale też na zwykły odpoczynek. W obrębie Wyspy Młyńskiej znajdziemy m. in. Galerię Sztuki Nowoczesnej oraz Dom Leona Wyczółkowskiego, w którym zobaczymy bogatą kolekcję dzieł tego wybitnego polskiego malarza. Co ciekawe, zorganizowano tam ekspozycje na wzór pracowni malarskiej artysty. Poleca się tę wizytę osobom, które są zaciekawione malarstwem i procesem tworzenia. Na Wyspie Młyńskiej uwagę zwraca również Europejskie Centrum Pieniądza oraz Mennica Bydgoska. Prawdopodobnie już w szesnastym wieku były tutaj wybijane polskie monety. Historii i teraźniejszości Bydgoszczy poświęcono interesujące książki oraz przepiękne albumy, które możesz znaleźć na https://projektpejzaz.pl/. Bydgoszcz to nie tylko Wyspa Młyńska, lecz również zabytkowe Spichrze nad Brdą czy Katedra Bydgoska. Nietypowym miejscem do zwiedzenia jest ponadto Muzeum Mydła i Historii Brudu, zaś dzieci z pewnością będą zachwycone Zaginionym Światem – parkiem, w którym znajdują się modele dinozaurów wyglądające jak żywe!

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 × 4 =

Story Page