• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Żywica epoksydowa – jakie ma zalety?

Żywica epoksydowa jest polimerem termoutwardzalnym. Wykonana jest z dwóch różnych związków, epichlorohydryny i bisfenolu A, które reagują ze sobą, tworząc grupę epoksydową w cząsteczce. Żywice epoksydowe są płynne w temperaturze pokojowej, ale szybko twardnieją lub utwardzają się pod wpływem powietrza. Mogą być stosowane jako kleje i uszczelniacze, jako powłoki na powierzchniach drewnianych, metalowych i betonowych, a także w izolacji elektrycznej.

Do zalet żywic epoksydowych należą:

Są trwałe i mają doskonałą odporność na chemikalia i kontakt z wodą

To sprawia, że są idealne do stosowania w środowiskach morskich lub wszędzie tam, gdzie mogą być narażone na trudne warunki, takie jak słona woda lub nadmierna wilgotność.

Mają dobre właściwości elektroizolacyjne 

Oznacza to, że mogą być stosowane w systemach elektrycznych bez uszczerbku dla ich wydajności lub bezpieczeństwa.

Zapewniają doskonałą przyczepność do różnych powierzchni ze względu na swój skład chemiczny 

bardzo dobrze wiążą się z innymi materiałami, takimi jak maty wzmacniające z włókna szklanego (GFRC) i tworzywami sztucznymi, takimi jak PCV lub polipropylen. Dzięki temu są na tyle uniwersalne, że można je stosować w wielu różnych sytuacjach, w tym w projektach budowy łodzi, projektach budowlanych, takich jak mosty i drogi, ściany wewnętrzne i podłogi.

Jeśli chcesz poznać więcej zalet tego rozwiązania, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://primson-composites.pl/zywice-epoksydowe/.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jeden + 20 =

Story Page