Wynajem nieruchomości czy kupno mieszkania?

Wynajem nieruchomości czy kupno mieszkania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś wiele osób zadaje sobie właśnie to pytanie. Lepiej jest wynająć czy mimo wszystko zakupić na własność? Przede wszystkim kartą przetargową w przypadku takich właśnie rozważań, jest oczywiście kwestia finansowa. Warto na samym początku przeanalizować kilka kwestii by wiedzieć, czy jesteśmy w stanie podołać takiemu obciążeniu jak zakup nieruchomości.

Plusy i minusy kupna mieszkania

Gdy coś wynajmujemy, sprawa w gruncie rzeczy jest prosta. Płacimy określony czynsz i oczywiście rachunki. Poza tym musimy dbać o mieszkanie, utrzymywać je w należytym stanie, wszystko uiszczać na czas. Nie jesteśmy jednak zobowiązani do wykonywania napraw, one mimo wszystko zawsze leżą w gestii samego właściciela mieszkania.

Jeśli jednak decydujemy się na zakup nieruchomości na sprzedaż, wówczas obowiązków jest znacznie więcej. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, wówczas oczywiście bierzemy kredyt. Kredyt ten należy spłacać regularnie. Wówczas stresem może być dla nas chociażby strata pracy i stałego źródła dochodu. W takiej sytuacji jeśli nie będziemy mieć odpowiedniej ilości pieniędzy, możemy nawet stracić mieszkanie. Wszystkie remonty i naprawy, w takiej sytuacji leżą w naszej gestii. Bez wątpienia nie jest łatwo wywiązać się z takich obowiązków. Dlatego są plusy i minusy takiej sytuacji. Mieszkanie jest nasze, możemy robić w nim co chcemy, urządzać je jak nam się podoba. Jednak obok tych plusów, leży także naprawdę ogromna ilość obowiązków. Dlatego też jest to kwestia bardzo indywidualna, wymagająca od nas przemyślenia wszelkich za i przeciw.

Sprawdź przykładowe oferty mieszkań na wynajem (np. “nieruchomości wynajem Szczecin”) oraz na sprzedaż i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*