Wycena nieruchomości – co jest brane pod uwagę?

Wycena nieruchomości – co jest brane pod uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rzeczoznawca majątkowy spojrzy na nieruchomość jako całość i weźmie pod uwagę jej stan, lokalizację, wartość kapitałową i inne czynniki podczas dochodzenia do wyceny.

Wartość rynkowa nieruchomości to cena, którą chętny kupujący zapłaciłby chętnemu sprzedającemu w transakcji przeprowadzonej na zasadach rynkowych, przy czym obie strony działają w sposób rozważny i świadomy. Oznacza to, że strony są świadome wszystkich istotnych czynników dotyczących nieruchomości, które mogłyby wpłynąć na jej cenę sprzedaży. Kwota zapłacona za nieruchomość będzie się różnić w zależności od wielu czynników, w tym:

Lokalizacja

Lokalizacja Twojej nieruchomości jest jedną z najważniejszych rzeczy, które określają jej wartość. Dom w zamożnej okolicy sprzeda się za więcej niż podobny dom w przeciętnej okolicy.

Stan 

Dobrze utrzymana nieruchomość sprzeda się za więcej niż ta, która wymaga rozległych napraw lub prac zastępczych. Jeśli masz w planach remont domu, rozważ jego sprzedaż zanim to zrobisz lub negocjuj z kupującymi, aby zapłacili mniej za nieruchomość, jeśli będą musieli wydać pieniądze na naprawy.

Liczba sypialni 

Więcej sypialni zazwyczaj oznacza więcej pieniędzy, gdy przychodzi czas na sprzedaż domu – ale tylko wtedy, gdy są one potrzebne. Jeśli masz pięć sypialni, ale używasz tylko dwóch z nich, to nie pozwól, aby to zbytnio wpłynęło na cenę wywoławczą!

Wielkość działki

Może to być kolejny czynnik wpływający na to, ile dostaniesz za swój dom; ogólnie rzecz biorąc, im większy rozmiar działki, tym wyższa cena wywoławcza.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalisty, to wycena nieruchomości Warszawa, jest miastem, w którym to osiągniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*