Wszystko o przygotowaniu do ski jumping

Wszystko o przygotowaniu do ski jumping
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skoki narciarskie cieszą się w Polsce nieprzerwanym zainteresowaniem, odkąd Adam Małysz zaczął odnosić w nich sukcesy w drugiej połowie lat ’90 XX wieku. Od tamtej pory kibice nie tylko oglądają wszystkie zimowe imprezy przed telewizorami, ale także tłumnie na nie jeżdżą, nawet w odległe zakątki świata. Wielu z nich także próbuje swoich sił w ski jumpingu, próbując się przekonać choćby na małej skocznie, jakie to uczucie, jak to jest choć przez chwilę lecieć w powietrzu i czuć opływający wiatr. Chcą poczuć się jak znani skoczkowie, tacy jak Kamil Stoch lub Piotrek Żyła i wyobrazić sobie, że mają przed sobą wiwatujący tłum.

Ten sport wymaga poświęceń

Co innego, jeżeli chcemy po prostu spróbować na jakiejś niewielkiej skoczni, ale zupełnie inna kwestia, jeżeli my lub nasze dzieci chcemy skoki trenować. Wymaga to utrzymania żelaznej kondycji i przestrzegania diety, by nie przekroczyć wagi przy której nie można już za daleko polecieć. Potrzebny jest także profesjonalny sprzęt, taki jak https://www.nagaba.pl/kategoria/ski-jumping, żeby skakanie było bezpieczniejsze.

Choć wydaje się, że narty są najważniejsze, to znaczenie mają także inne elementy. Szalenie ważny jest także kombinezon, ale także odpowiednie buty skokowe. Polscy skoczkowie od dawna skaczą w butach polskiej marki Nagaba, a ich wyniki same w sobie świadczą o tym, że są one doskonałej jakości. Istotny jest również kask, bez którego skoczkowie mogliby w trakcie upadku zrobić sobie poważną krzywdę. Warto o tym pamiętać nawet w przypadku amatorskiego treningu, gdyż bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*