• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Yerba Mate

Nawet osoby, które nie są miłośnikami herbat i naparów z roślin, z pewnością kojarzą nazwę Yerba Mate. Napój pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie od wieków cieszy się ogromną popularnością. A wszystko za sprawą swoich właściwości pobudzających i wzmacniających. Co warto o nim wiedzieć?

Jak powstaje Yerba Mate?

Yerba Mate powstaje z liści ostrokrzewu peruwiańskiego. Roślina występuje tylko na niedużym obszarze pomiędzy Oceanem Atlantyckim a rzeką Paraguay. Do stworzenia naparu używa się jej wysuszonych oraz zmielonych liści, a także patyczków. Istnieje wiele typów tego naparu. Może on składać się w 100% z suszu lub zawierać dodatki w postaci owoców, ziół czy przypraw.

Właściwości napoju

Yerba Mate słynie głównie ze swoich właściwości. Jest świetną alternatywą dla kawy, gdyż pobudza i dodaje energii. Jednocześnie oczyszcza organizm z toksyn, jak również dostarcza mu wiele witamin i minerałów. Ma także właściwości regulujące ciśnienie krwi oraz procesy trawienia. Pozytywnie wpływa na układ nerwowy i podnosi odporność organizmu. Przyczynia się też do poprawy stanu skóry.

Jak smakuje Yerba Mate?

Aby wypróbować Yerba Mate, wcale nie trzeba jechać do Brazylii czy Argentyny. Napar bez problemu zakupić można w Polsce, chociażby drogą online, np. pod adresem https://ha-herbatykawy.pl/. Warto pamiętać, że napój ma specyficzny, bardzo wyrazisty i intensywny smak. Dla niektórych osób lepszą alternatywą będzie więc sięgnięcie po wersję z dodatkami. Yerba Mate nie bez powodu cieszy się rosnącą popularnością. To wyjątkowy napój, który dodaje energii i redukuje objawy zmęczenia, mając przy tym pozytywny wpływ na cały organizm. Z kolei jego smak na długo pozostaje w pamięci.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jeden × 3 =

Story Page