W jakich sytuacjach należy się udać po pomoc do psychoterapeuty?

W jakich sytuacjach należy się udać po pomoc do psychoterapeuty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z profesjonalnej pomocy psychoterapeuty. Nie oznacza to, że ludzie obecnie mają więcej problemów, czy częściej cierpią na zaburzenia psychiczne. Przyczyną jest rosnąca wiedza i świadomość społeczna na temat ludzkiej psychiki. Psychoterapia pozwala na poradzenie sobie z życiowymi problemami, pozbycie się trudnych emocji czy załagodzenie psychicznego cierpienia.

Kiedy warto wybrać się do terapeuty?

To, że warto iść do terapeuty jest indywidualną refleksją każdej osoby. Mogą z niej skorzystać osoby, które zostały zdiagnozowane i borykają się np. z depresją czy chorobą afektywną dwubiegunową. Ale sięgnąć mogą po nie także ludzie, którzy zmagają się z życiowymi przeciwnościami, często czują smutek i lęk, mają problem w bliskich relacjach, przeżywają trudności w pracy, odczuwają kryzys. Terapia to także propozycja dla osób, które chciałaby coś zmienić w swoim życiu, nie są zadowolone z tego, jak ono wygląda. Nie ma żadnych ograniczeń, by skorzystać z terapii, wszystko jest kwestią motywacji.

Jak znaleźć odpowiedniego terapeutę?

Jeśli decyzja o podjęciu terapii zapadła, pozostaje wybrać specjalistę i umówić się na wizytę.  Jeśli kogoś interesuje pomoc jaką może dać psychoterapeuta Warszawa, jako miasto ma wielu specjalistów w tej dziedzinie. Terapeuci pracują w różnych nurtach, najczęściej jest to podejście poznawczo-behawioralne, psychodynamiczne lub Gestalt. Dobrze jest upewnić się, że dana osoba posiada certyfikat, potwierdzający jej kompetencje. Niezależnie od ukończonej szkoły, warto mieć na uwadze, że jednym z czynników leczących w psychoterapii jest relacja między terapeutą a klientem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*