• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jaki sposób zadbać o zdrowie swoich kości?

Siedzący tryb życia to czynnik bardzo negatywnie wpływający na stan ludzkich kości. Ich kondycja ulega również pogorszeniu wraz z naturalnym starzeniem się organizmu. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby znacznie wzmocnić cały układ kostny i jednocześnie zniwelować ryzyko rozwoju groźnych chorób (np. osteoporozy). W pierwszej kolejności zaleca się oczywiście wdrożenie odpowiedniej diety.

Najważniejsza jest motywacja do zmian

Jeśli komuś zależy na optymalnym dbaniu o własne kości, powinien przede wszystkim regularnie spożywać produkty bogate w wapń, takie jak choćby mleko krowie, wysokiej jakości jogurty, serki wiejskie, sery twarogowe, nasiona soi, orzechy, jarmuż, brukselka, brokuły czy morele. Wskazane jest ponadto częste jedzenie jaj kurzych i ryb morskich, a także przebywanie na słońcu. Pozwala to bowiem utrzymać na odpowiednim poziomie witaminę D, która w ogromnej mierze zapobiega złamaniom kości. Osoby pijące na co dzień duże ilości kawy lub alkoholu muszą natomiast zrezygnować z tych używek, ewentualnie mocno je ograniczyć. W przeciwnym razie istnieje spore prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy. Na koniec warto jeszcze polecić kolagen do picia, ponieważ suplement ten eliminuje dolegliwości bólowe i przyspiesza regenerację wszelkich uszkodzeń w obrębie układu stawowo-kostnego. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

6 + 14 =

Story Page