Co zrobić, gdy kosiarka słabo kosi?

Co zrobić, gdy kosiarka słabo kosi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosiarka składa się z wielu różnych elementów, które wskutek naturalnej eksploatacji z czasem ulegają zużyciu. Podstawowe objawy to w tym przypadku m.in. wyraźnie obniżona wydajność sprzętu, nierównomierne skracanie trawy czy brak reakcji silnika po jego uruchomieniu. Jakie konkretnie podjąć działania w razie poważnych problemów z funkcjonowaniem kosiarki?

Zwróćmy szczególną uwagę na nóż i napęd

Na wstępie należy podkreślić, że większość awarii dotyczących omawianych urządzeń jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie. Niekiedy jednak konieczna jest wizyta w profesjonalnym serwisie. Jeśli nasze urządzenie nie działa tak, jak powinno, w pierwszej kolejności zweryfikujmy stan zamontowanego noża. W przypadku jego nadmiernego stępienia bądź wyżłobienia zaleca się wymianę na zupełnie nowy model. Wysokiej jakości nóż do kosiarki znajdziemy bez trudu w licznych sklepach internetowych.

Bardzo często głównym sprawcą słabego koszenia okazuje się również silnik, który ponadprzeciętnie wibruje albo w ogóle nie chce się włączyć. Tutaj z kolei rzućmy okiem na świecę zapłonową, zbiornik paliwa (niewystarczająca ilość stwarza rozmaite komplikacje) oraz filtr (pod kątem ewentualnego zapchania). 

Inne komponenty narażone na awarię:

– gaźnik – nierzadko ulega zapchaniu

– kolektor ssący – może być poluzowany

– dźwignia hamulca bezpieczeństwa – czasami wystarczy ją dokładnie docisnąć

– dopływ paliwa

– wał korbowy – sprawdźmy, czy końcówka nie jest przypadkiem skrzywiona

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*