W czym transportować szkło?

W czym transportować szkło?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyroby wykonane ze szkła są wyjątkowo delikatne, dlatego muszą być zawsze w optymalny sposób zabezpieczone na czas transportu. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że ulegną zniszczeniu. Jednym z rozwiązań idealnie nadających się do przewozu szkła jest pudełko wykonane z kilkuwarstwowej tektury falistej i spełniające wygórowane normy europejskie. W produkcji tego rodzaju opakowań specjalizuje się m.in. firma Janbox, której oferta dostępna jest na https://janbox.pl/producent-opakowan-kartonowych-kielce/.

Pamiętajmy o odpowiednim wypełnieniu 

W przypadku transportowania elementów szklanych dobrze sprawdzają się grube pudełka kartonowe, charakteryzujące się dużą odpornością na rozerwanie. Można w nie z powodzeniem pakować naczynia, lustra, wazony, lampy, ozdoby czy drobne bibeloty. Oczywiście wszelkie puste przestrzenie wewnątrz opakowania muszą zostać wypełnione folią bąbelkową, piankami polietylowymi, chipsami styropianowymi lub przynajmniej zmiętymi gazetami. Pozwoli to do minimum ograniczyć ryzyko uszkodzenia kruchego materiału.

Jeśli natomiast jakiś przedmiot posiada nieregularny kształt i jest sporej wielkości, wówczas należy go w pierwszej kolejności dokładnie owinąć folią bąbelkową, a następnie całość okleić taśmą, włożyć do dużego pudła kartonowego i w stosowny sposób oznaczyć. Z kolei meble najlepiej jest zabezpieczać z wykorzystaniem specjalnych profili piankowych odznaczających się ponadprzeciętną elastycznością. Dodajmy, że tafle szkła w postaci szyb i ogromnych luster wymagają użycia profesjonalnych stojaków, dlatego ich przewóz warto powierzyć firmie zewnętrznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*