• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W czym transportować szkło?

Wyroby wykonane ze szkła są wyjątkowo delikatne, dlatego muszą być zawsze w optymalny sposób zabezpieczone na czas transportu. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że ulegną zniszczeniu. Jednym z rozwiązań idealnie nadających się do przewozu szkła jest pudełko wykonane z kilkuwarstwowej tektury falistej i spełniające wygórowane normy europejskie. W produkcji tego rodzaju opakowań specjalizuje się m.in. firma Janbox, której oferta dostępna jest na https://janbox.pl/producent-opakowan-kartonowych-kielce/.

Pamiętajmy o odpowiednim wypełnieniu 

W przypadku transportowania elementów szklanych dobrze sprawdzają się grube pudełka kartonowe, charakteryzujące się dużą odpornością na rozerwanie. Można w nie z powodzeniem pakować naczynia, lustra, wazony, lampy, ozdoby czy drobne bibeloty. Oczywiście wszelkie puste przestrzenie wewnątrz opakowania muszą zostać wypełnione folią bąbelkową, piankami polietylowymi, chipsami styropianowymi lub przynajmniej zmiętymi gazetami. Pozwoli to do minimum ograniczyć ryzyko uszkodzenia kruchego materiału.

Jeśli natomiast jakiś przedmiot posiada nieregularny kształt i jest sporej wielkości, wówczas należy go w pierwszej kolejności dokładnie owinąć folią bąbelkową, a następnie całość okleić taśmą, włożyć do dużego pudła kartonowego i w stosowny sposób oznaczyć. Z kolei meble najlepiej jest zabezpieczać z wykorzystaniem specjalnych profili piankowych odznaczających się ponadprzeciętną elastycznością. Dodajmy, że tafle szkła w postaci szyb i ogromnych luster wymagają użycia profesjonalnych stojaków, dlatego ich przewóz warto powierzyć firmie zewnętrznej.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

trzy × cztery =

Story Page