close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Terapia psychologiczna w domu – czy to możliwe?

Często osoby, które najbardziej potrzebują pomocy psychologicznej mają trudności z opuszczeniem własnego domostwa. Dotyczy to nie tylko pacjentów niepełnosprawnych czy tych, u których zdiagnozowano agorafobię. Fobia społeczna lub zaburzenia lękowe mogą być typowymi objawami nawet łagodnej depresji. Podobnie poczucie braku energii, które uniemożliwia uprasowanie ubrania, umycie się, zrobienie makijażu, a czasami nawet wstanie z łóżka. Czy wobec tego możliwa jest terapia psychologiczna w domu?

Może wizyta domowa psychologa?

Niektórzy terapeuci są skłonni dojeżdżać do pacjentów. Jest to jednak rozwiązanie fortunne jedynie w pewnym stopniu. Przede wszystkim nie jest dostępne dla każdego. Osoby, które mieszkają w małych miejscowościach są właściwie odcięte od tego typu pomocy. Po wtóre pacjent nie może wybrać dowolnie specjalisty, z którego porady chce skorzystać. Decydują ograniczenia regionalne. Ponadto grono psychologów, którzy odbywają wizyty domowe jeszcze się zawęża Cena takiej usługi również jest odpowiednio wyższa.

Konsultacja z psychologiem przez Internet

Najlepszym pomysłem w przypadku osób, które chcą skorzystać z terapii psychologicznej w domu jest forma zdalna. Pozwala ona na niemal dowolny wybór specjalisty, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Osoba z Bieszczad może bez ograniczeń korzystać z pomocy terapeuty np. ze Szczecina. Praktyka potwierdza, że psycholog online gwarantuje wsparcie na identycznym poziomie jak ten w gabinecie stacjonarnym. Kluczem terapii jest przecież rozmowa. Mniej liczy się więc forma kontaktu, a bardziej kwalifikacje i doświadczenie specjalisty.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

siedemnaście − 6 =

Story Page