close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Terapia dla rodzin osób uzależnionych – czy warto się na nią udać?

Uzależnienie to sytuacja, w której cierpi nie tylko osoba dotknięta bezpośrednio problemem, ale również jej rodzina. Co więcej, to właśnie często ona przeżywa najbardziej. Kontakt osoby uzależnionej z najbliższymi zazwyczaj zmienia się w relację toksyczną, trudną dla obu stron. Nawet po zerwaniu z nałogiem, ślady na psychice mogą pozostać już na całe życie. W takim przypadku warto wybrać się na terapię dla rodzin osób uzależnionych, gdzie wykwalifikowany specjalista pomoże przejść poszkodowanym przez ten skomplikowany okres.

Na czym polega terapia?

Terapia uzależnień zaczyna się przede wszystkim od zbudowania abstynencji u osoby uzależnionej. To jednak tylko pierwszy krok w walce o uzdrowienie psychiki u jej najbliższych. Trudna przeszłość często nie daje o sobie łatwo zapomnieć, wpływa na codzienne funkcjonowanie, a również na dorosłe życie dzieci ofiar uzależnienia. Terapia dla rodzin uwikłanych w tym problemie koncentruje się na radzeniu sobie w tej skomplikowanej sytuacji. Dzięki niej możliwym staje się powrót do normalnego funkcjonowania, a wpływ życia z osobą uzależnioną na przyszłość zostaje zniwelowany.

Warto przemyśleć terapię dla rodzin osób uzależnionych zarówno w trakcie walki z problemem, jak i po osiągnięciu stabilnej abstynencji. Szukając odpowiedniego psychologa, należy zwrócić uwagę na specjalistów zajmujących się głównie tą dziedziną. Przykładem odpowiedniego gabinetu z dużym doświadczeniem jest ten z witryny https://psychologiczna-terapia.pl/.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

19 − 1 =

Story Page