• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Skąd fundacje czerpią fundusze?

Fundacja to niezwykła organizacja pozarządowa, której misją może być pomaganie chorym i ubogim, dbanie o środowisko naturalne czy popularyzowanie kultury. Każda tego typu instytucja musi mieć jasno określony statut oraz cel mówiący o regułach dysponowania sprecyzowanym kapitałem. Do powstania stowarzyszenia, jakim jest fundacja, potrzebne jest wykazanie konkretnego majątku, jako zabezpieczenia. Istnieją różne formy takiej organizacji, które można podzielić ze względu na rodzaj fundatora, konkretny cel, strukturę i obszar działań lub na odbiorcę. Bez względu na płaszczyznę zainteresowań, podstawą jej funkcjonowania jest darowizna finansowa. Jakie są sposobności w dziedzinie zdobywania środków pieniężnych?

Szereg dróg i możliwości

Występuje dużo sposobów na to, by fundacja pozyskiwała fundusze na działalność. Wszystko zależy od odgórnych ustaleń statutowych. Jeżeli dane stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego może starać się o pozyskiwanie jednego procenta podatku dochodowego lub składać wnioski o dotacje ze środków publicznych. Inna droga finansowania to spadki, darowizny i zapisy na rzecz konkretnej fundacji. Najszerszy obszar zajmują zbiórki publiczne prowadzone ze względu na główny cel oraz za zgodą adekwatnego urzędu. Popularnym pomysłem w ostatnich czasach, który wychodzi bezpośrednio od społeczeństwa, jest przekazywanie dobrowolnych kwot na konto fundacji zamiast kwiatów ślubnych. To szlachetna idea, która nie tylko ogranicza ilość ciętych roślin, ale również pozwala zwrócić uwagę na kultywowanie dobra i dzielenie się z innymi.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

15 − 10 =

Story Page