• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Siatka cięto-ciągniona – do czego służy?

Siatka cięto-ciągniona to prawdziwa królowa wśród metalowych siatek. Ma najszersze zastosowanie, jest bardzo wytrzymała i trwała, a jej produkcja nie generuje żadnych odpadów, co sprawia, że jest również najbardziej ekologiczna. To dzięki swoim wyjątkowym właściwościom znalazła uniwersalne zastosowanie w wielu różnych sektorach. Do czego taka siatka służy? Gdzie jest popularnie używana i co można z nią zrobić? Sprawdźmy!

Siatkowy przemysł

By powstała siatka cięto-ciągniona producent musi korzystać ze specjalnych pras, walców i rozciągników. Utworzenie linii produkcyjnej jest bardzo kosztowne, ale wytwarzanie takiej siatki jest bardzo opłacalne, właśnie z tego powodu, że jest szeroko stosowana. Robi się ją z blachy stalowej bądź aluminiowej, która jest wielokrotnie nacinana, prasowana i rozciągana. Pozwala to na nadanie jej właściwego kształtu, wielkości oczek oraz trwałości.

Tego typu siatki używa się przede wszystkim jako materiału do osłon otworów wentylacyjnych. Jeżeli w Twoim domu znajduje się metalowa kratka wentylacyjna, to niemal na pewno została zrobiona z siatki gięto-ciągnionej! Poza tym często jest używany jako materiał fasadowy w architekturze urbanistycznej. Nowe, designerskie biurowce często mają na fasadach elementy z tej nietypowej siatki. Innym zastosowaniem są wszelkiego rodzaju filtry do cieczy, które mają za zadanie zatrzymać w miejscu wszelkie większe ciała stałe. Ta siatka nadaje się do tego wprost idealnie. Ostatnimi czasy bywa też używana do wyrobu nowoczesnych mebli i ozdób.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

14 − 12 =

Story Page