• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Psychoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?

Wszelkie zaburzenia psychiczne coraz częściej dotykają polskie społeczeństwo. Temu zjawisku znacząco sprzyja szybki tryb życia, duża liczba obowiązków, nieustanna presja, jak również obecna pandemia koronawirusa. Wiele osób wstydzi się obniżenia nastroju i innych objawów, które powszechnie uważane są za przejawy słabego sposobu radzenia sobie z życiem, a w przypadku panów takich, które są „niemęskie”. Warto jednak skorzystać z pomocy lekarzy psychiatry oraz udać się na terapię w momencie, kiedy ktoś zauważy, że coś jest nie tak. Nie ma się bowiem czego wstydzić – problemy mogą przerosnąć każdego, a troska o własne zdrowie zawsze jest priorytetem.

Jak wybrać dobrego terapeutę?

Psychoterapeuci przyjmują zarówno prywatnie, jak również w ramach NFZ – niestety w placówkach publicznych należy liczyć się nawet z kilkumiesięcznym oczekiwaniem na konsultacje, co dodatkowo podkreśla jak duża jest skala zapotrzebowania na tego typu usługi. Wybierając psychoterapeutę warto jest zapoznać się z najbardziej skutecznymi nurtami w terapii oraz ofertą poszczególnych ośrodków terapeutycznych (jak na przykład http://www.psychoterapia.lublin.pl/oferta/psychoterapia). Każdy terapeuta pracuje według własnych metod oraz nawiązuje z klientem kontrakt dotyczący współpracy. Wizyty najczęściej odbywają się raz w tygodniu w dogodnie dobranych godzinach dla obu stron. Warto jednak pamiętać, że choć psychoterapia jest pierwszym krokiem do nauki radzenia sobie z problemami i emocjami to często jest długotrwała i wyczerpująca.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

6 + jedenaście =

Story Page