close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Adaptacja pierwszego dnia w żłobku – jak wygląda?

Posłanie własnego maluszka do żłobka jest trudną decyzją dla każdego rodzica. Są to placówki opiekuńczo-wychowawcze, które przyjmują dzieci w przedziale wiekowym od czwartego miesiąca do trzech lat. Najczęściej rodzice zaczynają korzystać z pomocy tej instytucji kiedy szkrab kończy pierwszy rok życia, kończy się wtedy urlop macierzyński i trzeba iść do pracy. Początki pobytu w żłobku są najczęściej niełatwe, gdyż dzieci w tym okresie swojego życia są płaczliwe, czasem apatyczne, potrzebują dużo snu i spaceru. Nie oczekujmy, że nasza pociecha od razu zaakceptuje to miejsce, dajmy mu czas.

Czym kierować się przy wyborze żłobka?

Żeby ułatwić swojemu synkowi lub córeczce jak najszybszą adaptację, wybierzmy odpowiednią placówkę. Sprawdźmy przede wszystkich czy jest to żłobek który istnieje już dłuższy czas, ponieważ w takiej sytuacji możemy mieć pewność że znajdziemy tam profesjonalistów, doskonale wyedukowanych pedagogów którzy maluszkiem zajmą się z należytą miłością i czułością. Ponadto ustalmy jaka jest oferta zajęć, czy są na przykład zajęcia rytmiczne, plastyczne lub językowe. Zwróćmy uwagę też na kwestię wyżywienia, czy menu jest wzbogacane o świeże owoce i warzywa. Ważną sprawa są również godziny w jakich funkcjonuje placówka. Jeśli zamieszkujemy miasto Łódź to zdecydowanie wartym polecenia jest żłobek o którym więcej informacji uzyskamy wchodząc na adres internetowy: https://zlotakaczka.com.pl/zlobek-lodz/.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

2 × 3 =

Story Page