close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jakich kwestiach uzyskamy pomoc od biura rachunkowego przy prowadzeniu własnej działalności?

Podmioty gospodarcze działające w naszym kraju są zobligowane do uczciwego i regularnego księgowania operacji finansowych. Z tego powodu ich właściciele powinni koniecznie rozważyć nawiązanie ścisłej współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym. Oferuje ono bardzo szeroki zakres usług o charakterze księgowym (świadczonych przez wykwalifikowanych specjalistów), co gwarantuje przedsiębiorcy znaczną oszczędność czasu, a nawet pieniędzy. Oczywiście należy wybrać takie biuro, które posiada stosowną licencję oraz polisę ubezpieczeniową.

Kompleksowa księgowość to nie wszystko

W przypadku każdego biura rachunkowego podstawową świadczoną usługą jest rzetelne prowadzenie ksiąg (rachunkowych, handlowych oraz przychodów i rozchodów), polegające na codziennym ewidencjonowaniu wszystkich operacji gospodarczych podejmowanych w ramach działalności klienta, czyli zewnętrznego przedsiębiorstwa. Odbywa się to zawsze w porządku chronologicznym przy wykorzystaniu archiwizowanych na bieżąco dowodów pisemnych. Dodatkowe czynności typowo księgowe to m.in. okresowa inwentaryzacja aktywów i pasywów, przygotowywanie sprawozdań finansowych, a także bezpieczne przechowywanie dokumentacji firmowej. Druga istotna płaszczyzna funkcjonowania biura rachunkowego to tzw. obsługa kadrowo-płacowa. Obejmuje ona przede wszystkim: sporządzanie umów o pracę dla nowo zatrudnianych osób, rozliczanie składek i podatków kierownictwa oraz pracowników, naliczanie wynagrodzeń, opracowywanie siatek płac i regulaminów z nimi związanych, wystawianie rozmaitych zaświadczeń, sprawowanie pieczy nad badaniami lekarskimi i szkoleniami BHP, a nierzadko również przeprowadzanie całego procesu rekrutacji. Ponadto wiele omawianych podmiotów oferuje doradztwo gospodarcze (w kwestiach kredytowych, podatkowych czy inwestycyjnych), reprezentowanie klientów przed urzędami, sporządzanie biznesplanów oraz pomoc w postępowaniu upadłościowym i windykowaniu należności. Godne polecenia jest m.in. to konkretne biuro rachunkowe z siedzibą w Olsztynie: https://www.biurogetek.pl.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziewięć − dziewięć =

Story Page