• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Objawy choroby wieńcowej

Choroba wieńcowa (niedokrwienna) spowodowana jest niedotlenieniem komórek w obrębie serca. To groźne schorzenie pojawia się często jako efekt innych chorób: miażdżycy, anemii czy niedociśnienia. Wystąpienie objawów wiąże się też z małą ilością ruchu, niezdrowym odżywianiem, spożyciem nadmiernych ilości alkoholu. Wczesne rozpoznanie choroby niedokrwiennej serca zapobiega dalszemu rozwojowi tego schorzenia.

Jak walczyć z chorobą wieńcową?

Do najczęstszych objawów należą bóle w klatce piersiowej, które pojawiają się w sytuacjach stresowych lub przy wysiłku fizycznym. Innym jest ucisk za mostkiem i płytki oddech. Zaburzeniu ulega rytm serca: może być szybszy, dochodzi również do kołatania w klatce piersiowej. Osoba chora ma również duszności, zawroty głowy i często się poci. W szybkim rozpoznaniu tych objawów pomogą lekarze kardiolodzy. Zapewnią też odpowiednie leczenie, które może wyeliminować groźne skutki tego schorzenia. Jak w wielu chorobach najważniejsze jest wczesne rozpoznanie. Więcej na temat diagnostyki schorzenia można przeczytać na https://familymedica.waw.pl.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

pięć × pięć =

Story Page