close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Co należy zrobić, aby zostać przedterminowo zwolnionym z odbywania kary?

Skazana osoba ma prawo zwrócić się do sądu w celu wcześniejszego zwolnienia z odbywania kary. Polega to na złożeniu odpowiedniego wniosku. Musi jednak spełniać kilka warunków, co po części wynika z dobrego sprawowania się. Jakie czynności podjąć w celu wcześniejszego zwolnienia z kary? 

Zatrudnienie odpowiedniego adwokata 

Większość osób, które odbywają kary nie zna się na dokumentacji czy wnioskach, które są potrzebne do zwolnienia. Dobrze w tym celu zatrudnić odpowiedniego adwokata. Jeżeli potrzebna nam kancelaria prawna Kraków to miasto, w którym znajdziemy specjalistów zajmujących się przedterminowymi zwolnieniami. Zajmą się oni sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji i wniosku, który pomoże skazanemu. 

Jakie warunki musi spełniać skazana osoba?  

Sporządzenie wniosku ma sens, jeśli skazany wykazuje chęć poprawy i zapewnia, że nie popełni już nigdy przestępstwa. Szansę zwiększa dobre sprawowanie się w trakcie odbywania kary. Nie gwarantuje to jednak zwolnienia. O wszystkim zadecyduje sąd, który musi orzec, czy przesłanki materialne uzasadniają wcześniejsze wypuszczenie osoby skazanej. Samo złożenie wniosku kosztuje zaledwie 45 złotych, dlatego warto próbować. Przysługuje ono wyłącznie tym więźniom, którzy odbyli co najmniej połowę kary, jednak nie może tym być wcześniej niż 6 miesięcy. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziesięć − 10 =

Story Page