Co należy zrobić, aby zostać przedterminowo zwolnionym z odbywania kary?

Co należy zrobić, aby zostać przedterminowo zwolnionym z odbywania kary?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skazana osoba ma prawo zwrócić się do sądu w celu wcześniejszego zwolnienia z odbywania kary. Polega to na złożeniu odpowiedniego wniosku. Musi jednak spełniać kilka warunków, co po części wynika z dobrego sprawowania się. Jakie czynności podjąć w celu wcześniejszego zwolnienia z kary? 

Zatrudnienie odpowiedniego adwokata 

Większość osób, które odbywają kary nie zna się na dokumentacji czy wnioskach, które są potrzebne do zwolnienia. Dobrze w tym celu zatrudnić odpowiedniego adwokata. Jeżeli potrzebna nam kancelaria prawna Kraków to miasto, w którym znajdziemy specjalistów zajmujących się przedterminowymi zwolnieniami. Zajmą się oni sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji i wniosku, który pomoże skazanemu. 

Jakie warunki musi spełniać skazana osoba?  

Sporządzenie wniosku ma sens, jeśli skazany wykazuje chęć poprawy i zapewnia, że nie popełni już nigdy przestępstwa. Szansę zwiększa dobre sprawowanie się w trakcie odbywania kary. Nie gwarantuje to jednak zwolnienia. O wszystkim zadecyduje sąd, który musi orzec, czy przesłanki materialne uzasadniają wcześniejsze wypuszczenie osoby skazanej. Samo złożenie wniosku kosztuje zaledwie 45 złotych, dlatego warto próbować. Przysługuje ono wyłącznie tym więźniom, którzy odbyli co najmniej połowę kary, jednak nie może tym być wcześniej niż 6 miesięcy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*