Nowoczesność w kuchni

Nowoczesność w kuchni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warto iść z duchem czasu i wraz z rozwojem technologii, korzystać z udogodnień, jakie oferują nam projektanci. Urządzając kuchnię, wyposażmy ją w nowoczesne przedmioty i akcesoria. Dzięki temu pomieszczenie zyska nie tylko unikalny, ciekawy charakter, ale jednocześnie zyska na funkcjonalności. Nowoczesność można wprowadzić do kuchni różnymi metodami, np. stosując odpowiednie materiały wykończeniowe, wybierając meble w lekko futurystycznym stylu, czy też kupując akcesoria, których design będzie nawiązywał do nowoczesnych form.

Nowoczesność może być skupiona w detalach, takich jak np. naczynia. Doskonałym przykładem są kieliszki firmy Holmegaard, które łączą w sobie prostotę, z ponadczasową elegancją i nutką nowoczesności. Jeśli chcemy, aby styl nowoczesny był tylko dodatkiem, postawmy właśnie na detale. Zastawa, oryginalne pojemniki na żywność, czy kuchenny zegar, o zupełnie niespotykanym, awangardowym designie.

Nowocześnie nie oznacza zimno i sterylnie

Niektórzy boją się nowoczesnych elementów wystroju, obawiając się, że zniszczą one swojski i przytulny klimat, który wiele osób chciałoby mieć w swoim domu lub mieszkaniu. Jednak w tym przypadku nie ma się czego bać! Wystarczy umiejętnie dobrać nowoczesne elementy. A także uważać na barwy oraz materiały, które pojawią się w naszej kuchni. Nie bez znaczenia jest również oświetlenie. Unikajmy zimnego światła (zwłaszcza w połączeniu z bielą), bo wówczas faktycznie może pojawić się nieco „laboratoryjny” klimat. Ciepłe żółte światło, brązy, biel, szarości i wysokiej jakości materiały, będą nadawać wnętrzu przytulności, nawet, jeśli połączymy je z nowoczesną formą.

Zwracajmy również uwagę na przedmioty – np. zaparzacz marki Stelton wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym designem. Świetnym i bardzo przydatnym elementem wyposażenia, będzie również ekspres do kawy, który może stać się prawdziwą ozdobą kuchni, za sprawą swojej nowoczesnej i oryginalnej formy. Odważni mogą pokusić się o metalowe dekoracje. Za ich sprawą, każde pomieszczenie będzie wyglądało lekko futurystycznie i awangardowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*