Najlepsze pomysły na aktywne spędzenie wakacji

Najlepsze pomysły na aktywne spędzenie wakacji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliża się lato, zatem czas zastanowić się nad tym, gdzie spędzimy wakacje. Do wyboru jest oczywiście wiele miejsc. Dla tych, którzy uwielbiają leżenie na plaży, idealnym wyborem będzie morze czy jezioro. Jednak spore grono osób woli spędzać wczasy aktywnie. Sprawdzamy, gdzie warto się wybrać i jak wypocząć od trudów codziennego życia.

Jak spędzić wakacje na sportowo?

Gdy jest ciepło, nie ma nic lepszego niż aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Możemy zdecydować się na przejażdżki rowerowe, piesze wyprawy czy chociażby spływ kajakowy. Warto przyjrzeć się tej ostatniej czynności. Jeżeli chodzi o spływy, to są one przeznaczone dla wszystkich, bez wyjątku – można wybrać się na nie nawet z dziećmi. Jest to idealna atrakcja, jeżeli chcemy zwiedzić piękne i malownicze tereny dzikiej natury, a także spędzić czas z bliskimi. Dodatkowo można się przy tym doskonale opalić czy zanurzyć dłonie w chłodnej wodzie w upalny dzień. Nie trzeba posiadać własnego kajaka i wozić go na wybrany akwen. Są na szczęście wyspecjalizowane firmy, oferujące sprzęt w wybranym miejscu i odbierające go na mecie.

Idealne miejsce na spływ

Wiele różnorodnych tras – zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kajakarzy znajdziemy chociażby na Brdzie, na której organizowane są spływy jednodniowe, weekendowe lub tygodniowe. Jeżeli więc interesują nas spływy kajakowe Brda będzie idealnym wyborem. Każdy znajdzie na niej coś dla siebie dla siebie, w zależności od ilości wolnego czasu i własnych preferencji. Rzeka płynie przez przepiękny Park Narodowy Bory Tucholskie i Zaborski Park Krajobrazowy, zatem istnieje szansa zobaczyć dziką zwierzynę i piękno natury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*