close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Najczęstsze awarie rozrządu – Jak rozpoznać? Co robić?

Rozrząd jest ważnym elementem w silniku samochodowym, odpowiadającym za właściwe prowadzenie procesu spalania i zapewniającym prawidłowe działanie silnika. Niestety, rozrząd jest też częstym źródłem problemów, dlatego warto znać najczęstsze przyczyny tych problemów i wiedzieć, jak im zaradzić.

Jak zbudowany jest rozrząd?

Rozrząd składa się z dwóch kół zębatych o różnej liczbie zębów, które obracają się w przeciwnych kierunkach. Pierwsze koło zębate posiada niewielki zębnik, który włącza drugie koło zębate, które napędza wałek rozdzielacza i wałki rozrządu. Dzięki temu współpracują one ze sobą podczas pracy silnika.

Problem pierwszy: Zużycie

Jednym z najczęstszych problemów z rozrządem jest jego zużycie. W miarę upływu czasu wałki rozrządu i panewki mogą ulegać zużyciu, co może prowadzić do luzów i wibracji w silniku. Objawy tego typu problemów to wzrost poziomu hałasu w silniku, a także spadek mocy i osłabienie osiągów.

Problem drugi: Złe ustawienie

Innym częstym problemem z rozrządem jest jego nieprawidłowe ustawienie. W przypadku gdy rozrząd jest nieprawidłowo ustawiony, zawory silnika nie otwierają się i zamykają we właściwym momencie, co może prowadzić do nieprawidłowego spalania i uszkodzenia silnika. Objawy tego typu problemów to wzrost poziomu hałasu w silniku, a także wycieki oleju i wzrost temperatury silnika.

Co robić, jeśli podejrzewasz usterkę?

Aby zapobiec problemom z rozrządem, należy regularnie sprawdzać stan wałków rozrządu i panewek, a także prawidłowo ustawiać rozrząd zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, należy jak najszybciej skonsultować się z mechanikiem i wymienić uszkodzone części. Rozrząd możesz kupić na stronie: esilniki24.pl.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

trzy + 5 =

Story Page