Maszyna do szycia a poziom hałasu

Maszyna do szycia a poziom hałasu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maszyny do szycia większości z nas kojarzą się z minionymi epokami. Oczami wyobraźni widzimy ogromne hale szwalni, z których niesie się równomierny stukot stopek, a pracę nadzorują skromnie ubrane panie w chustkach na głowach. Inni pamiętają własne babcie wykonujące drobne poprawki odzieżowe w kąciku kuchni. Sztuka szycia wciąż ma się jednak dobrze, a w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy rozkwit. Dzisiejsze maszyny znacznie różnią się jednak od swoich poprzedniczek, które uznawane były za cud techniki kilkadziesiąt lat temu. Przedstawiamy główne zalety współczesnych modeli.

Hobby dla każdego

Jeszcze do niedawna powszechna była opinia, że do szycia trzeba mieć talent oraz ogromne pokłady cierpliwości. Dziś jednak może się tym zajmować niemal każdy. Krawieckie akcesoria są dużo prostsze w obsłudze i to w głównej mierze właśnie od nich zależy efekt końcowy. Co więcej, nowoczesne modele oferują dużo większą liczbę dostępnych ściegów oraz technik, w tym niezwykle użyteczne szycie wsteczne. Za uniwersalną uznawana jest maszyna do szycia Singer 8280, która z powodzeniem może być wykorzystywana także przez początkujących.

Sprawny i cichy proces pracy

Zaletą współczesnych maszyn, którą zauważa praktycznie każda szwaczka, jest ich niski poziom hałasu. Maszyna do szycia Łucznik Polonia 2018 nadaje się nawet do przeróbek nocnych. Wystarczy, że postawimy ją na stabilnym blacie. Aby proces szycia był niemal niesłyszalny, wyposażamy nasze stanowisko pracy również w specjalne podkładki wyciszające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*