Wanna czy prysznic? A może obie opcje?

Wanna czy prysznic? A może obie opcje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Komfort w łazience

Komfortowa wanna lub funkcjonalny prysznic to podstawa każdej łazienki. Ale co będzie dla Ciebie lepsze? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom obydwu.

WANNA

Dziś coraz częściej wraca się do tradycyjnych rozwiązań. Wygodna, duża wanna wykonana z odpornych na uszkodzenia, przyjemnych w dotyku materiałów, to synonim luksusu i komfortu. Wielkość wanny zależy od metrażu łazienki. Jedno lub wieloosobową wannę można ustawić w dowolnym, optymalnym dla nas miejscu. Dopasowane do wnętrza pod względem estetycznym nowoczesne wanny pasują do modnych dziś stylizacji, takich jak: SKANDI, minimalizm czy modern. Wanna retro, stylizowana na styl neoklasyczny to synonim luksusu rodem z siedemnastego wieku. Złocenia, dekoracyjne nóżki oraz profilowany kształt wanny będą pasowały do wystroju wnętrza bazującego no bogatej ornamentyce, antykach oraz marmurowej ceramice podłogowej. W takiej wannie można leżeć nawet całymi godzinami relaksując się w wodzie pełnej bąbelków, aromatyzowanej olejkami zapachowymi.

Wady?
Wanna jest duża, co sprawia, że jest problematyczna w czyszczeniu. Podczas mycia woda rozlewa się na wszystkie strony i nieraz łatwo o kontuzję podczas wychodzenia z niej.

PRYSZNIC

Dla bardziej aktywnych osób, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu w łazience, nie tylko podczas mycia, ale także podczas jej sprzątania, prysznic będzie lepszym rozwiązaniem. Zaletą jest możliwość ustawienia kabiny prysznicowej na małej powierzchni, w wybranym miejscu. Dzięki drzwiom prysznicowym woda nie wylewa się poza brodzik. W łazience z prysznicem łatwiej jest utrzymać czystość, a woda, która leje się na nas z góry działa orzeźwiająco i relaksująco na całe ciało. W bardziej minimalistycznych, nowoczesnych łazienkach rezygnuje się z użycia kabin i słuchawek prysznicowych – woda rozlewa się w wybranym miejscu łazienki lejąc się małymi kroplami z sufitu. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie w kabinie prysznicowej specjalnego urządzenia natryskowego, które ma za zadanie masować ciało podczas kąpieli.

Wady?
Szklane lub matowe kabiny wymagają częstego mycia. Na powierzchniach szklanych tworzą się zacieki.

A GDYBY TAK WYBRAĆ OBYDWIE OPCJE?

Wanna i prysznic w jednej łazience, to całkiem dobry pomysł dla rodziny. Nie każdemu do gustu przypadnie wanna retro, nie każdemu też spodoba się mycie kabiny prysznicowej. Dla osób, które są aktywne od poniedziałku do piątku prysznic, to świetne rozwiązanie na przykład po treningu czy pracy. Z kolei potrzeba zrelaksowanie się w weekend, po ciężkim tygodniu w przyjemnej, luksusowej atmosferze skłoni do kąpieli w wannie wolnostojącej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*