Jakich języków warto się uczyć?

Jakich języków warto się uczyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź na pytanie, jakich języków warto się uczyć, zależy od Twoich osobistych celów.

Turecki

Być może nie jest to jeden z najpopularniejszych języków na świecie – na całym świecie jest tylko około 76 milionów rodzimych użytkowników języka tureckiego – ale tureckiego warto się nauczyć, jeśli chcesz odwiedzić Turcję lub jeśli interesuje Cię islam lub kultura Bliskiego Wschodu. Turecki jest również przydatny w biznesie (zwłaszcza jeśli podróżujesz do Turcji), ponieważ ponad 20 milionów Turków mieszka poza granicami swojego kraju. Możesz się go nauczyć na: lisan.eu.

Arabski 

Najpowszechniej używany język semicki na świecie, arabski jest również jednym z oficjalnych języków ONZ i ma szacunkowo 1 miliard rodzimych użytkowników. Chociaż nie jest tak powszechnie używany poza krajami arabskimi, jak inne główne języki, takie jak chiński mandaryński lub hiszpański, nadal jest szeroko rozpowszechniony na kontynencie afrykańskim, z dużymi populacjami żyjącymi w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Chiński 

Jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie – język chiński jest również powszechnie używany w Azji Południowo-Wschodniej (zwłaszcza w Malezji) i części Azji Południowej (zwłaszcza w Singapurze). Jeśli jesteś zainteresowany pracą za granicą, nauka chińskiego otworzy przed Tobą wiele możliwości pracy, jak również podróży w obrębie Azji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*