Jakie garnki kupić?

Jakie garnki kupić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok na rynku kuchennym dostępne są coraz to nowe rodzaje garnków, które mają ułatwić gotowanie, sprawić że potrawy nigdy nie przywrą do denka czy chociażby ładnie wyglądać w kuchni. Urządzając kuchnię lub też pierwszy raz kupując porządny komplet garnków trzeba się zastanowić co będzie dla nas najlepsze, ale też co będzie ładnie w kuchni wyglądało. Głównie wybiera się garnki ze względu na materiał, z jakiego są wykonane np. stal, emalia, ceramika. Ale też pod kątem kuchenki, ponieważ niektóre tylko garnki nadają się na płytę indukcyjną, która jest coraz popularniejsza.

Garnki emaliowane

Garnki emaliowane z pewnością są bardzo tradycyjne i kolorowe, a więc nie będą designem pasować do każdej kuchni. Jednak ważniejsze jest, że emalia jest bezpieczna dla zdrowia i polecana jest do przygotowywania posiłków np. dla dzieci czy alergików. Sama powłoka emaliowana ma właściwości antybakteryjne, ale nie zmienia smaku potraw. Niestety takie garnki mogą się łatwo zarysować czy też emalia może odprysnąć.

Garnki ze stali nierdzewnej

Bardzo popularne są również garnki wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ jeśli się o nie dba odpowiednio będą służyć nawet kilkanaście lat. Są bardzo odporne na uszkodzenia czy wgniecenia, łatwo je wyczyścić, a do tego są tanie. Ale takie garnki nie nadają się dla osób mających alergie, ponieważ w składzie stali można znaleźć nikiel, który jest silnym alergenem. Jednakże takie garnki są najlepszym wyborem dla osób gotujących amatorsko, jak i profesjonalnie.

Garnki z powłoką ceramiczną

Również garnki wykonane z ceramiki są bardzo popularne, zwłaszcza wśród osób preferujących zdrową kuchnię. Są one bezpieczne dla osób z alergiami pokarmowymi, a ponadto nie wpływają na smak potraw. Niestety powłokę ceramiczna można szybko uszkodzić przy nieodpowiednim użytkowaniu i nie wszystkie modele nadają się do kuchenek indukcyjnych.

Bogatą ofertę garnków znajdziesz na przykład na stronie: https://wenahome.pl/, gdzie oferują asortyment różnych sklepów, na przykład solidne garnki marki silit w sklepie tym znajdziesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*