• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w domu?

Jeśli posiadamy w domu klimatyzację, powinniśmy ją we właściwy sposób eksploatować. Konsekwencji nieprawidłowego użytkowania tego systemu może być bowiem wiele, w tym znaczny wzrost kosztów, różnego rodzaju awarie, a nawet dolegliwości natury zdrowotnej. Pamiętajmy o tym, że niska temperatura niekoniecznie wpływa pozytywnie na samopoczucie i komfort pracy. Jeśli chcemy zapewnić odpowiedni serwis klimatyzacji Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy najwięcej fachowców z tej branży.

Porady dla miłośników świeżego powietrza

Podstawą prawidłowego działania klimatyzacji jest ustawienie właściwej temperatury. W naszym kraju obowiązują normy, według których latem nie powinna ona przekraczać w pomieszczeniach 29 stopni, natomiast zimą nie może być niższa niż 18 stopni. Optimum uzyskamy, ustawiając klimatyzację na 23-25 stopni latem i 21-22 stopni w porze zimowej. To oczywiście nie wszystko. Istotnym parametrem jest również wilgotność. Niewątpliwie dużą wadą klimatyzacji jest to, że nadmiernie osusza powietrze, co może skutkować suchymi spojówkami u osób przebywających w danym wnętrzu. Dolegliwość ta objawia się przede wszystkim pieczeniem oraz swędzeniem powiek, a ponadto uczuciem, że w naszych oczach znajduje się jakieś ciało obce.

W związku z powyższym należy zadbać o wilgotność – powinna ona wynosić latem 50%, a zimą minimum 45%. Można w tym celu wykorzystać urządzenie zwane nawilżaczem powietrza, które często jest dołączane w pakiecie z dobrej klasy klimatyzatorem. System chłodzenia w domu musi być też koniecznie wyposażony w filtry oczyszczające powietrze z zarazków, pleśni czy grzybów – to rozwiązanie wręcz idealne dla alergików. Jeśli zależy nam, aby to była naprawdę dobra klimatyzacja Warszawa jest miastem, gdzie kupimy najwyższej jakości urządzenie do domu czy biura.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

16 − 1 =

Story Page