Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w domu?

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli posiadamy w domu klimatyzację, powinniśmy ją we właściwy sposób eksploatować. Konsekwencji nieprawidłowego użytkowania tego systemu może być bowiem wiele, w tym znaczny wzrost kosztów, różnego rodzaju awarie, a nawet dolegliwości natury zdrowotnej. Pamiętajmy o tym, że niska temperatura niekoniecznie wpływa pozytywnie na samopoczucie i komfort pracy. Jeśli chcemy zapewnić odpowiedni serwis klimatyzacji Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy najwięcej fachowców z tej branży.

Porady dla miłośników świeżego powietrza

Podstawą prawidłowego działania klimatyzacji jest ustawienie właściwej temperatury. W naszym kraju obowiązują normy, według których latem nie powinna ona przekraczać w pomieszczeniach 29 stopni, natomiast zimą nie może być niższa niż 18 stopni. Optimum uzyskamy, ustawiając klimatyzację na 23-25 stopni latem i 21-22 stopni w porze zimowej. To oczywiście nie wszystko. Istotnym parametrem jest również wilgotność. Niewątpliwie dużą wadą klimatyzacji jest to, że nadmiernie osusza powietrze, co może skutkować suchymi spojówkami u osób przebywających w danym wnętrzu. Dolegliwość ta objawia się przede wszystkim pieczeniem oraz swędzeniem powiek, a ponadto uczuciem, że w naszych oczach znajduje się jakieś ciało obce.

W związku z powyższym należy zadbać o wilgotność – powinna ona wynosić latem 50%, a zimą minimum 45%. Można w tym celu wykorzystać urządzenie zwane nawilżaczem powietrza, które często jest dołączane w pakiecie z dobrej klasy klimatyzatorem. System chłodzenia w domu musi być też koniecznie wyposażony w filtry oczyszczające powietrze z zarazków, pleśni czy grzybów – to rozwiązanie wręcz idealne dla alergików. Jeśli zależy nam, aby to była naprawdę dobra klimatyzacja Warszawa jest miastem, gdzie kupimy najwyższej jakości urządzenie do domu czy biura.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*