Jakie akcesoria zwiększą komfort jazdy na rowerze?

Jakie akcesoria zwiększą komfort jazdy na rowerze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na rowerze to bardzo popularna forma spędzania czasu w okresie letnim. Wystarczy rozejrzeć się dookoła na parkowe alejki, chodniki czy ulice, by przekonać się, jak wiele osób wsiada na rower. Czasami są to samotni rowerzyści, inni podróżują w parze, gdy jeszcze inni udają się na przejażdżkę całymi rodzinami.

Rower to nie tylko doskonały pomysł na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, ale też idealne rozwiązanie na środek transportu w niedalekie trasy. Niewielu wie, że istnieje szereg akcesoriów, które jazdę na rowerze umilają, ale też czynią ją znacznie bardziej komfortową. O czym mowa?

Kask na głowę i w drogę!

Lekki rower dla dziecka 16 cali to ułatwienie dla rodziców, którzy czasami muszą przenosić pojazd lub nosić go, kiedy dziecku znudzi się jazda na rowerze. Dopasowanie roweru do dziecka jest szczególnie istotne, ponieważ maluch będzie czerpał z tego doświadczenia całe życie, a późniejsza niechęć do roweru może wynikać właśnie z niedobranego roweru już w dzieciństwie. Wracając jednak do akcesoriów, warto wyposażyć dziecko w ochraniacze na kolana i łokcie, zwłaszcza kiedy dopiero zaczyna się uczyć jazdy na rowerze.

Później wystarczą tylko rękawiczki na rower dla dzieci. Bezsprzecznie i niezależnie od wieku niezbędnym elementem podczas przejażdżki rowerem jest kask, dobrany do rozmiaru głowy. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Bardzo praktyczne mogą być bidony lub nerki, które pozwolą się napić w dowolnym momencie bez potrzeby zatrzymywania roweru. Potrzebnym dodatkiem może też być licznik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*