close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie akcesoria do fotowoltaiki, zapewnią bezpieczeństwo całej instalacji?

Fotowoltaika to czyste i odnawialne źródło energii, ale musi być prawidłowo zainstalowana, aby zapewnić bezpieczeństwo. Ogniwa słoneczne są wykonane z krystalicznego krzemu, który jest wysoce reaktywny i może powodować pożary, jeśli wejdzie w kontakt z wilgocią lub innymi materiałami.

Oto najważniejsze akcesoria do fotowoltaiki, które musisz mieć do swojej instalacji:

Skrzynka przyłączeniowa fotowoltaiki

Jest to urządzenie, które służy do bezpiecznego montażu paneli fotowoltaicznych do konstrukcji budynku. Dzięki temu urządzeniu woda nie dostanie się do Twojej instalacji i nie uszkodzi jej. Skrzynka przyłączeniowa może być zainstalowana na dachu i jest zaprojektowana tak, aby idealnie pasowała do Twojego panelu. Posiada otwór w tylnej części, który umożliwia przeprowadzenie przez niego przewodów, co ułatwia podłączenie systemu. Produkt te znajdziemy m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://jeanmueller.pl/zabezpieczenia-fotowoltaiki/.

System uziemienia

System uziemienia pomaga chronić Twoją instalację przed uderzeniami piorunów, przepięciami elektrycznymi i innymi rodzajami zagrożeń elektrycznych. System uziemienia pomaga również w ochronie ludzi przed porażeniem prądem, jeśli dotkną jakiejkolwiek części paneli słonecznych podczas burzy elektrycznej.

Urządzenia zabezpieczające przed przepięciami

Urządzenia te chronią panele słoneczne przed szkodliwymi przepięciami elektrycznymi spowodowanymi uderzeniami pioruna lub przerwami w dostawie prądu.

Moduły PV

Moduły PV są umieszczane na dachu domu lub firmy i składają się z kilku ogniw słonecznych. Ogniwa te składają się z warstw, które absorbują światło słoneczne i przekształcają je w energię elektryczną, która następnie przepływa przez przewody do falownika w celu wykorzystania w domu lub firmie.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × 3 =

Story Page