close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czym są frezarki i jak należy się nimi obchodzić?

Frezarki są używane do szlifowania i polerowania powierzchni metalowych, głównie w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Ich działanie polega na wywieraniu dużego nacisku na obracające się koło lub tarczę, co powoduje, że cząstki metalu są przekształcane w drobny proszek. Proces ten nazywany jest szlifowaniem ściernym i służy do polerowania lub wygładzania szorstkich powierzchni.

Zadaniem frezarki jest wytworzenie drobnego proszku, który można nanieść na powierzchnię części metalowych w ramach ich ostatecznego wykończenia. Najczęstszym materiałem, który obrabiają frezarki jest stal, ale mogą one być również używane do polerowania tworzyw sztucznych lub innych materiałów.

Frezarki powinny być obsługiwane ostrożnie, ponieważ są to bardzo ciężkie i potężne maszyny, które mogą spowodować poważne obrażenia, jeśli nie są obsługiwane prawidłowo. Operator powinien zawsze nosić strój ochronny, taki jak rękawice i okulary ochronne podczas pracy z frezarką. W razie wystąpienia problemów z taką maszyną, warto się udać po pomoc do sprawdzonego fachowca, jak np. http://www.rem-ski.pl/.

Podstawowe działania realizowane za pomocą frezarki

a) Obrabiany przedmiot (np. pręt) jest podawany na górną powierzchnię tarczy szlifierskiej i obracany wokół jej osi za pomocą obracającego się wrzeciona bębnowego.

b) Obrabiany przedmiot jest cięty przez obracającą się tarczę szlifierską, a następnie wyrzucany z maszyny przez umieszczoną nad nim płytę wyrzutnika.

c) Odcięty element jest usuwany z maszyny, zwykle ręcznie lub za pomocą środków mechanicznych, takich jak przenośniki lub taśmy; w ten sposób usuwa się wszelkie pozostałości materiału, które w przeciwnym razie pozostałyby w postaci wiórów, pyłu lub żużlu (stopionego pyłu metalowego).

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

piętnaście − jeden =

Story Page