Jak dobrać rodzaj transportu do rozmiaru towaru?

Jak dobrać rodzaj transportu do rozmiaru towaru?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj transportu jest jednym z najważniejszych elementów w procesie przesyłania towarów i ładunków. Nie każdy sposób jest bowiem ekonomiczny, a jego wybór powinien być zawsze uwarunkowany wielkością przesyłki i jej gabarytami. Firmie transportowej zależy bowiem na tym, aby towar dotarł szybko, bezpiecznie i jak najmniejszym kosztem. Wyróżnia się kilka kluczowych rodzajów transportu – morski, lotniczy, drogowy i kolejowy.

Drogą powietrzną, lądową, a może morską?

Warto podkreślić, że to właśnie na podstawie rozmiarów danego ładunku najłatwiej jest określić rodzaj transportu, który okaże się najtrafniejszy pod względem ceny. Małe przesyłki kartonowe są najczęściej przesyłane drogą lądową, ale nierzadko też lotniczą. Z kolei transport morski jest dobrym i opłacalnym wyborem jedynie w sytuacji, gdy chcemy przesłać towar, który ma minimum od jednego do dziesięciu metrów sześciennych. Zapłacimy wówczas znacznie mniej niż podczas transportu kontenerowego albo samolotowego. W tym wypadku koszty są bowiem rozkładane na dużą ilość przesyłek i obliczane na bazie przeciętnych stawek drobnicowych.

Jeśli chodzi o bardziej popularny i powszechny transport drogowy, to z powodzeniem można się na niego decydować przy ładunkach o różnej wielkości – może z wyjątkiem wielkich, specjalistycznych maszyn (tutaj dobrze się sprawdza transport kolejowy albo właśnie morski). W tej kategorii mieści się jeszcze tzw. transport paletowy, w którym do stabilizowania wyjątkowo ciężkich lub wrażliwych ładunków używa się palet. Jeśli chodzi o transport paletowy Wrocław jest miastem, w którym bez trudu znajdziemy firmę oferującą tego typu usługi. Warto również zwrócić uwagę na transport palet Łódź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*