close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym?

Po wejściu w życie ustawy, określającej warunki dopuszczenia początkujących do skoków w tandemie, nie potrzeba żadnych zaświadczeń lekarskich, aby zafundować sobie to fenomenalne przeżycie. Mimo tego, że prędkość podczas lotu jest bardzo duża, a skok jest wykonywany z kilku tysięcy metrów, jest to bardzo bezpieczna forma rozrywki. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ początkujący skaczący jest przypięty do doświadczonego instruktora, który sam wykonuje wszystkie niezbędne czynności w powietrzu.

Co zrobić, by skakać ze spadochronem bez nadzoru instruktora?

Na początek trzeba wyrazić chęć wzięcia udziału w kursie do tego uprawniającym. Następnie są organizowane grupowe szkolenia, które trwają 8 godzin. Potem następują ćwiczenia praktyczne. Kursantom pokazuje się procedurę wyjścia z samolotu i poprawną technikę wykonywania czynności w uprzęży spadochronu. Później przeprowadza się test wiedzy teoretycznej. Po pozytywnie zdaniu egzaminu następuje skok. Samolot wznosi się na wysokość około 1200 metrów. Następnie adepci wyskakują z samolotu pod szczegółowym nadzorem instruktora.

Głodni wrażeń amatorzy mogą odwiedzić jedną ze stron internetowych jak np. http://www.skokwtandemie.pl, gdzie można zapoznać się z ofertą kursów organizowanych przez profesjonalistów. Ważne jest również wykupienie ubezpieczenia, które można nabyć za pośrednictwem firmy przygotowującej tego rodzaju szkolenie. 

 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

1 × dwa =

Story Page