Jak zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym?

Jak zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po wejściu w życie ustawy, określającej warunki dopuszczenia początkujących do skoków w tandemie, nie potrzeba żadnych zaświadczeń lekarskich, aby zafundować sobie to fenomenalne przeżycie. Mimo tego, że prędkość podczas lotu jest bardzo duża, a skok jest wykonywany z kilku tysięcy metrów, jest to bardzo bezpieczna forma rozrywki. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ początkujący skaczący jest przypięty do doświadczonego instruktora, który sam wykonuje wszystkie niezbędne czynności w powietrzu.

Co zrobić, by skakać ze spadochronem bez nadzoru instruktora?

Na początek trzeba wyrazić chęć wzięcia udziału w kursie do tego uprawniającym. Następnie są organizowane grupowe szkolenia, które trwają 8 godzin. Potem następują ćwiczenia praktyczne. Kursantom pokazuje się procedurę wyjścia z samolotu i poprawną technikę wykonywania czynności w uprzęży spadochronu. Później przeprowadza się test wiedzy teoretycznej. Po pozytywnie zdaniu egzaminu następuje skok. Samolot wznosi się na wysokość około 1200 metrów. Następnie adepci wyskakują z samolotu pod szczegółowym nadzorem instruktora.

Głodni wrażeń amatorzy mogą odwiedzić jedną ze stron internetowych jak np. http://www.skokwtandemie.pl, gdzie można zapoznać się z ofertą kursów organizowanych przez profesjonalistów. Ważne jest również wykupienie ubezpieczenia, które można nabyć za pośrednictwem firmy przygotowującej tego rodzaju szkolenie. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*