• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak wygląda szkolenie dla linergistek?

Kosmetyczki powinny nieustannie poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, biorąc udział w różnego rodzaju dodatkowych kursach. Coraz więcej z nich decyduje się zwłaszcza na kurs w zakresie wykonywania makijażu permanentnego, ponieważ zapotrzebowanie na tę usługę wśród kobiet jest niezmiennie bardzo wysokie. Jeśli chodzi o profesjonalne i kompleksowe szkolenie dla linergistek, organizują je liczne szkoły i akademie działające w większych miastach. W niniejszym artykule zostanie przedstawiony ogólny plan takiego wydarzenia.

Zajęcia praktyczne odgrywają najważniejszą rolę

Szkolenie dla lingeristek w zakresie makijażu permanentnego trwa zazwyczaj kilka dni i rozpoczyna się prezentacją sprzętu używanego w trakcie zabiegu oraz  podstawowych technik pracy z igłą. Przekazywane są ponadto informacje na temat tworzenia karty klienta i przeciwwskazań, a także potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. W kolejnym kroku zostają omówione wszelkie kwestie związane ze stanowiskiem pracy, metodami znieczulania, doborem pigmentu i odpowiednim przygotowaniem modelki do makijażu. Oto pozostałe etapy:

Wykonanie przez instruktorkę demonstracyjnego makijażu w celu oswojenia kursantek z właściwą mikropigmentacją i posługiwaniem się igłą. 

Przećwiczenie sprzątania stanowiska pracy i dezynfekcji narzędzi. 

Ogólne zajęcia praktyczne z zakresu prawidłowego wykonywania kresek na modelce (pod czujnym okiem instruktorki, która wytyka wszelkie błędy). 

Indywidualne, kompleksowe szkolenie z makijażu permanentnego poszczególnych części twarzy – oczy, ust i brwi.

Jeśli interesują nas tego typu specjalistyczne szkolenia dla kosmetyczek Katowice to miasto, w którym bez problemu znajdziemy dobrą szkołę regularnie organizująca takie wydarzenia.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jedenaście + dziewięć =

Story Page