Jak wygląda szkolenie dla linergistek?

Jak wygląda szkolenie dla linergistek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetyczki powinny nieustannie poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, biorąc udział w różnego rodzaju dodatkowych kursach. Coraz więcej z nich decyduje się zwłaszcza na kurs w zakresie wykonywania makijażu permanentnego, ponieważ zapotrzebowanie na tę usługę wśród kobiet jest niezmiennie bardzo wysokie. Jeśli chodzi o profesjonalne i kompleksowe szkolenie dla linergistek, organizują je liczne szkoły i akademie działające w większych miastach. W niniejszym artykule zostanie przedstawiony ogólny plan takiego wydarzenia.

Zajęcia praktyczne odgrywają najważniejszą rolę

Szkolenie dla lingeristek w zakresie makijażu permanentnego trwa zazwyczaj kilka dni i rozpoczyna się prezentacją sprzętu używanego w trakcie zabiegu oraz  podstawowych technik pracy z igłą. Przekazywane są ponadto informacje na temat tworzenia karty klienta i przeciwwskazań, a także potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. W kolejnym kroku zostają omówione wszelkie kwestie związane ze stanowiskiem pracy, metodami znieczulania, doborem pigmentu i odpowiednim przygotowaniem modelki do makijażu. Oto pozostałe etapy:

Wykonanie przez instruktorkę demonstracyjnego makijażu w celu oswojenia kursantek z właściwą mikropigmentacją i posługiwaniem się igłą. 

Przećwiczenie sprzątania stanowiska pracy i dezynfekcji narzędzi. 

Ogólne zajęcia praktyczne z zakresu prawidłowego wykonywania kresek na modelce (pod czujnym okiem instruktorki, która wytyka wszelkie błędy). 

Indywidualne, kompleksowe szkolenie z makijażu permanentnego poszczególnych części twarzy – oczy, ust i brwi.

Jeśli interesują nas tego typu specjalistyczne szkolenia dla kosmetyczek Katowice to miasto, w którym bez problemu znajdziemy dobrą szkołę regularnie organizująca takie wydarzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*