Jak dbać o naszą skórę, aby pozostała zdrowa i atrakcyjna?

Jak dbać o naszą skórę, aby pozostała zdrowa i atrakcyjna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowy styl życia jest ważnym elementem posiadania pięknej skóry. Spożywanie diety bogatej w składniki odżywcze i antyoksydanty, picie dużej ilości wody, regularne ćwiczenia i odpowiednia ilość snu mogą pomóc Ci w utrzymaniu zdrowej skóry.

Poniższe wskazówki pomogą Ci zadbać o swoją skórę:

Unikaj palenia

Nikotyna może powodować przedwczesne starzenie się skóry i zmarszczki. Wysusza również skórę poprzez zwiększenie produkcji sebum, które blokuje pory, prowadząc do powstawania wyprysków trądzikowych.

Utrzymuj zdrową wagę

Nadwaga lub otyłość naraża Cię na ryzyko rozwoju chorób serca i cukrzycy, co może mieć wpływ na krążenie, zwłaszcza jeśli chodzi o dostarczanie tlenu do najbardziej zewnętrznych warstw skóry. Problemy te mogą skutkować starzeniem się i matowieniem cery.

Pij dużo wody

Pij co najmniej osiem szklanek wody każdego dnia, aby utrzymać nawodnienie organizmu i pomóc organizmowi wypłukać toksyny poprzez pocenie się i oddawanie moczu.

Nakładaj krem z filtrem UV

Codziennie rano przed wyjściem na zewnątrz nakładaj krem z filtrem, aby chronić się przed szkodliwymi promieniami UV, które powodują oparzenia słoneczne i przyczyniają się do powstawania przedwczesnych oznak starzenia, takich jak drobne linie i zmarszczki. Jeśli jesteś wrażliwy na światło słoneczne lub zdiagnozowano u Ciebie jakikolwiek rodzaj raka skóry, zapytaj swojego lekarza, czy stosowanie kremu z filtrem SPF 70 lub wyższym byłoby korzystne dla Ciebie.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Ważne jest, aby używać produktów odpowiednich dla Twojego rodzaju skóry. Na przykład, jeśli masz skórę suchą, wybierz nawilżający produkt oczyszczający i lekki balsam zamiast kremu. Jeśli masz skórę tłustą lub trądzikową, wybierz środek oczyszczający o działaniu ściągającym i bezolejowy krem nawilżający. Kremy pod oczy są stosowane w celu zapobiegania zmarszczkom, zmniejszenia opuchlizny i cieni pod oczami. Wygładzają również drobne linie wokół oczu. Najlepszy czas na stosowanie kremu pod oczy to czas przed snem, ponieważ będziesz odpoczywać podczas gdy krem będzie działał przez całą noc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*