close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak uzyskać dofinansowanie na studiowanie w Anglii?

Żeby dostać dofinansowanie do studiów w Anglii, czyli stypendium w czasie trwających studiów (tzw. bursary), należy spełniać kilka warunków. Jakie to są kryteria, których należy dopełnić?

Studiuj i zarabiaj

Pierwszym jest uczestnictwo z zajęciach w trybie full time, minimum 21 godzin w ciągu tygodnia, w okresie nie krótszym niż 18 tygodni. Po drugie, należy potwierdzić studia w UK oświadczeniem wydanym przez uczelnię lub organ do tego uprawniony ( w przypadku studentów szkockich jest to Scottish Qualifications Authority (SQA).

Otrzymanie stypendium zależy ponadto od frekwencji na studiach ( w znacznej części szkół opuszczenie 1/5 godzin w ciągu miesiąca skutkuje zmniejszeniem kwoty stypendialnej, a w najgorszym przypadku nawet jego zabraniem) oraz wyników w nauce. Wniosek o stypendium najlepiej złożyć jak najwcześniej poprzez formularz aplikacyjny udostępniany przez uczelnie.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

trzy × dwa =

Story Page