Jak uniemożliwić otwarcie produktu podczas transportu?

Jak uniemożliwić otwarcie produktu podczas transportu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas transportu produktów może pojawić się nie tylko ryzyko uszkodzeń, ale także kradzieży. W związku z tym nadawcy przesyłek dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej ochronić swój ładunek przed tego rodzaju sytuacjami. Jaki sposób najlepiej wybrać? Wszystko zależy od wielkości i rozmiarów przesyłki, a także sposobu transportu.

W przypadku gdy mamy do czynienia z transportem paletowym, np. z magazynu do sklepu, stosowane są plomby plastikowe. Zakładane są na drzwi samochodu, poprzez przeciągnięcie jednego końca przez otwór plomby. Każda z nich ma swój numer, który zostaje zapisany na dokumentach przewozowych. Dzięki temu można sprawdzić, czy ktoś nie podmienił jej w czasie transportu. Odbiorca ma za zadanie zweryfikować numer plomby z dokumentami. Jest to skuteczna metoda zapobiegająca otwieraniu samochodu z ładunkiem, jak i kradzieżom. Stosowana przede wszystkim w placówkach handlowych, ale także magazynach czy hurtowniach. W jaki sposób można jeszcze zadbać o bezpieczeństwo przesyłki?

W zależności od gabarytu

Metodę zabezpieczania przesyłki należy dostosować do jej rozmiaru. Nie zawsze mamy do czynienia z transportem paletowym. Przesyłką może być gotówka, dokumenty czy biżuteria, którym również należy zapewnić bezpieczeństwo transportu. W jaki sposób? Najlepiej do tego celu sprawdzają się koperty bezpieczne, które wyposażone są w specjalne taśmy zabezpieczające, które chronią przed dostępem do nich osób trzecich. Naruszenie koperty zawsze jest widoczne, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*