Jak przebiega proces cyfrowego druku książek?

Jak przebiega proces cyfrowego druku książek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cyfrowy druk książek to nowoczesna oferta, która wykorzystuje specjalne maszyny drukarskie. Urządzenia odbierają plik prosto z komputera i drukują na jego podstawie. Dzięki temu realizacja zamówienia przebiega znacznie szybciej. To wygodna i skuteczna alternatywa dla tradycyjnych drukarni offsetowych, których procedura jest znacznie bardziej czasochłonna.

Szybko, skutecznie i na czas

Różnicą pomiędzy drukarnią offsetową, a cyfrową jest właśnie pominięcie etapu przygotowawczego, co pozwala drukować także krótkie publikacje. Co więcej, technologia stwarza możliwość szybkiej korekty i modyfikacji plików, dzięki czemu można oszczędzać zarówno czas, jak i pieniądze.

Obniżone koszty są ważne nie tylko z punktu widzenia wydawnictwa, ale również klienta, który chce zminimalizować wydatki związane z magazynowaniem nadmiaru wydruku. Dzięki nowoczesnej technologii cyfrowej można wydrukować dokładnie taki nakład, jaki jest w danym momencie potrzebny.

Ponadto metoda cyfrowa daje możliwość produkowania reprintów. To oznacza, że można ponowić nakład, który został już dawno wyczerpany. Nie są do tego potrzebne pliki źródłowe, wystarczą skany z dostępnego egzemplarza. Cała procedura jest maksymalnie uproszczona i wydajna, dzięki czemu spełnia obustronne oczekiwania. Strona internetowa https://totem.com.pl/druk-cyfrowy/cyfrowy-druk-ksiazek dokładnie opisuje ofertę druku cyfrowego oraz płynące z niej korzyści. Taka opcja stwarza wiele możliwości i znajduje zastosowanie u wielu współczesnych klientów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*