• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak nauczyć małe dziecko samodzielności?

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było samodzielne. Pomaga to w budowaniu jego poczucia niezależności i jest ogromnym powodem do dumy. Mimo, iż proces usamodzielniania się przebiega różnie u każdego dziecka rodzice powinni zachęcać je już od najmłodszych lat do zdobywania nowych umiejętności. 

Sposoby, na wspieranie samodzielności u dziecka

Jednym z najczęściej popełnianych przez rodziców błędem jest wyręczanie dzieci we wszystkim. Warto jednak pozwolić na to, aby dziecko samodzielnie wykonywało pewne czynności, ponieważ dzięki temu nie tylko zdobywa nowe umiejętności, ale pomaga także budować poczucie własnej wartości. Trzeba pamiętać także o tym, aby dać dziecku szansę na popełnianie błędów. Pod żadnym pozorem w takiej sytuacji nie można krytykować swojej pociechy, ponieważ może to skutecznie zniechęcić je do podejmowania kolejnych prób. Skutecznym sposobem na wspieranie samodzielności jest także dostrzeganie nawet najmniejszych sukcesów oraz ich docenianie. Nieodłącznym etapem nauki samodzielności jest rozłąka z rodzicami. Pierwsze dni w przedszkolu bardzo często są ogromną traumą nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Świetnym pomysłem jest więc oswajanie malucha z towarzystwem innych dzieci. Warto spędzać wspólnie czas na placu zabaw lub w piaskownicy, w której przebywają inne maluchy. Dzięki temu nasza pociecha zdobędzie pierwsze znajomości i nauczy się tworzyć relacje. Dobrym pomysłem jest także wysłanie dziecka do żłobka. Z ofertą jednego z nich można zapoznać się np. za pośrednictwem następującej strony https://akademiamlodychtalentow.edu.pl/zlobek/.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziewiętnaście + dziewięć =

Story Page