Jak dobrać pudełko na prezent?

Jak dobrać pudełko na prezent?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby otrzymywać prezentów. Wielu ludzi uwielbia je również dawać, ponieważ uśmiech obdarowanego jest bezcenny. Odpowiednio dobrany upominek to jednak nie wszystko – trzeba go bowiem jeszcze stylowo i estetycznie zapakować. Służą do tego specjalne, ozdobne pudełka, które można kupić w wielu sklepach z papeterią lub zamówić w tych specjalistycznych np. na http://art-box.com.pl/oferta.php. Czym się kierować przy wyborze tego rodzaju produktów?

Pamiętaj, że nie ma opakowań uniwersalnych

Ozdobne pudełka są dzisiaj zdecydowanie najbardziej elegancką formą pakowania różnego rodzaju prezentów. Charakteryzują się bowiem dużą wytrzymałością, a także różnorodnością dostępnych wzorów oraz kształtów. Wybierając konkretne opakowanie, kierujmy się w pierwszej kolejności jego rozmiarami. Podstawowa zasada głosi, że nie powinno być ono ani za małe, ani za duże, bo można w ten sposób popełnić spore faux pas.

Istotny jest również dobór pudełka do konkretnej okazji. Inne należy bowiem wybrać na urodziny bądź imieniny (polecane są wersje w nietuzinkowe wzory czy kolory), inne zaś na wydarzenia uroczyste, takie jak choćby ślub, chrzciny dziecka czy komunia święta (idealne na te okazje są modele utrzymane w jasnej kolorystyce i o prostych kształtach).

Kolejnym kryterium jest dopasowanie wzoru do osoby, którą zamierzamy obdarować. Jeśli ma to być dziecko, wówczas zdecydujmy się na pudełko kolorowe, najlepiej z motywami bajkowymi lub we wzory geometryczne. Z kolei dla ludzi dorosłych oraz starszych zaleca się kupowanie opakowań jednokolorowych, ewentualnie w subtelne wzory – paski, kropki czy kratkę. Nie można też zapomnieć o dodatkach w postaci ozdobnych kokard, wstążek, bilecików, piórek czy naklejek.

Tekst przygotowany we współpracy z ART-BOX.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*