Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

Jak działa zawieszenie pneumatyczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawieszenie pneumatyczne to system zawieszenia pojazdów, który zapewnia wyższy poziom komfortu jazdy i kontroli niż tradycyjne zawieszenia, kosztem zwiększonej złożoności i kosztów. Sprężyny powietrzne nie mają ciśnienia, dopóki kierowca nie włączy samochodu, co aktywuje elementy, w tym zawory, aby wypełnić komory sprężyn powietrznych powietrzem pod ciśnieniem.

Najważniejsze informacje

Zawieszenie pneumatyczne to świetny sposób na zwiększenie wysokości pojazdu, ale to, czego wiele osób nie rozumie, to jak to właściwie działa. Zawieszenie pneumatyczne wykorzystuje system pneumatyczny, który umożliwia zwiększenie lub zmniejszenie ciśnienia w amortyzatorach i sprężynach, co pozwala na podniesienie lub obniżenie wysokości jazdy samochodu. Warto zapoznać się z ofertą na tej witrynie https://thomasmarkt.com/miech-poduszka-zawieszenia-bmw-e39/330-arnott-bmw-5-e39-nowy-miech-poduszka-zawieszenia-pneumatycznego-prawy-tyl-37121094614-a-2738-815710013017.html.

Zawieszenie pneumatyczne jest najczęściej stosowane w samochodach terenowych, ponieważ pozwala podnieść lub obniżyć pojazd bez pogorszenia jakości jazdy. Jest ono również stosowane w wielu nowoczesnych luksusowych samochodach, a także w niektórych konsumenckich ciężarówkach. System ten jest niezwykle przydatny z wielu różnych powodów. Po pierwsze, ułatwia on regulację wysokości pojazdu w locie. Możesz podnieść lub obniżyć swój samochód w zależności od potrzeb, w zależności od tego, po jakim terenie jedziesz. Po drugie, zawieszenie pneumatyczne pozwala na płynniejszą jazdę niż tradycyjne amortyzatory i sprężyny, ponieważ nie ma potrzeby sprężania cieczy lub gazu w celu dokonania regulacji wysokości jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*