Co najczęściej psuje się w klimatyzacji samochodowej?

Co najczęściej psuje się w klimatyzacji samochodowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z klimatyzacją w samochodach dzielą się na dwie kategorie: niski czynnik chłodniczy i wysoki czynnik chłodniczy. Niski czynnik chłodniczy jest bardziej powszechny z tych dwóch, ale nadal wymaga wykwalifikowanego technika do naprawy. Co warto wiedzieć?

Najważniejsze informacje

Najczęstszym problemem z klimatyzacją samochodową jest awaria sprężarki. Może to być spowodowane wyciekiem, brudnym skraplaczem lub po prostu złą losową awarią, która zdarza się tylko od czasu do czasu, gdy jedziesz autostradą z dużą prędkością. Z czasem tłoki silnika zużywają się i nie mogą już sprężać powietrza. Prowadzi to w końcu do konieczności kosztownej naprawy. Aby uniknąć tego problemu, należy regularnie sprawdzać filtry kabinowe pojazdu (filtry znajdujące się wewnątrz pojazdu). Zanieczyszczony filtr może spowodować uszkodzenie klimatyzatora. Przydatne części w przypadku awarii można znaleźć na tej stronie shop.acauto.pl.

Układ klimatyzacji w każdym samochodzie jest inny

Zależy to od marki i modelu. Jeśli Twój samochód ma odmrażacz do szyb/tyłu, prawdopodobnie osuszacz będzie wymagał wymiany przed jakąkolwiek inną częścią. To dlatego, że te samochody nie mają takich rzeczy jak wewnętrzne otwory wentylacyjne lub elementy grzewcze, które ogrzewają i wysuszają wilgoć podczas chłodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*